Hackeři z Anonymous již získali přes dva miliony ruských e-mailů

Hackeři z Anonymous mají formu jako hrom! Na Den vítězství přejmenovali ruské televizní stanice

  • Anonymous se nabourali do vysílání televizních kanálů a přejmenovali je
  • Ruským občanům vzkázali, co si myslí o válce na Ukrajině

Hackeři z hnutí Anonymous nepřestávají útočit. Před několika hodinami se nabourali do vysílání televizních kanálů, přejmenovali je a zanechali tak ruským občanům jasné poselství o tom, co si myslí o válce na Ukrajině.


Nepřehlédněte: Obluda na nebi: největší letadlo na světě úspěšně otestovalo nosič pro hypersonický dron Talon


Anonymous rozebírají Rusko jako obří puzzle

Anonymous se nesoustředili na takzvaný DDoS útok, který zahlcuje servery. Ale znovu použili mnohem sofistikovanější metodu. Televizní kanály přejmenovali a každý, kdo v Rusku vlastní chytrou televizi, se tak mohl dočíst vzkazů jako: „Na ruskou máte krev tisíců Ukrajinců a jejich dětí“ nebo „Televize a vláda vám lžou. Ne válce“. Název každého televizního kanálu pak změnili na „Krev je na vašich rukou“.

Nejedná se o první útok na ruské televizní stanice. Už dříve úspěšně napadli a vyřadili z provozu státní televizi RT. Na zpravodajských kanálech Russia 24, Channel 1 a Moskva 24 pak dokonce místo běžného vysílání několik hodin pouštěli reálné záběry z bojů na Ukrajině.

 

V útocích budou pokračovat

Anonymous už dříve také vyřadili z provozu špionážní satelity agentury Roskosmos a weby Kremlu, ruské vlády a stránky ruského ministerstva obrany. Cenným skalpem je i úspěšné napadení stránek tajné služby FSB, při kterém hackeři použili metodu DDoS (Distributed Denial of Service). Ta spočívá v tom, že z neznámých IP adres přijde v jeden okamžik na konkrétní server mnoho dotazů a stránky přestanou fungovat, takzvaně spadnou.

Zdroj náhledové fotografie: Mohammad Hoseini Rad / Unsplash

Total
0
Shares
5 komentářů

Comments are closed.