Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Hackeři z Anonymous narušili v Rusku dodávky vodky. Žízniví Rusové se ocitli na suchu

  • Populární hackeři z Anonymous znovu bodovali
  • Máloco Rusy tolik zamrzí, jako nedostatek vodky v obchodech

Hackeři z hnutí Anonymous v tomto týdnu stupňují své útoky na ruské cíle. Napadli firmu, která slouží jako krytí agentům FSB a nahráli na internet čísla ruských platebních karet. Nyní hlásí další ohromný úspěch: narušili v Rusku dodávky vodky a jiného tvrdého alkoholu.


Nepřehlédněte: Američané pošlou mimozemšťanům zprávu, kde se nachází Země. Podle kritiků jde o existenční hazard


Anonymous podporují Ukrajince

Ruská invaze na Ukrajině pokračuje již více než dva měsíce. Okupační vojska se nezastaví téměř před ničím a světem se šíří hrůzostrašná videa. Kreml vše popírá a tvrdí, že jde o ukrajinskou propagandu. Válka však neprobíhá jen na bojišti, ale také v kyberprostoru.

Na straně Ukrajiny jsou hackeři z celého světa včetně populárních Anonymous. Ti od konce února zaútočili již na tisíce důležitých cílů v Rusku a Bělorusku a jak sami často opakují, plánují v tom pokračovat přinejmenším do doby, než Rusko z Ukrajiny stáhne svá vojska.

V uplynulých dnech ohlásili hned několik přesných a ničivých zásahů. Při jediném kybernetickém nájezdu hackeři ukradli 10,5 TB dat finanční společnosti Qiwi a pronikli také do počítačových systémů společnosti CorpMSP. Podle Anonymous jde o podnikatelskou platformu, která potají zastřešuje ruské špióny FSB.

A bylo po alkoholu

Aktivní jsou i ukrajinští hackeři a skupina Disbalanser, která s Anonymous dlouhodobě sympatizuje, se nyní pochlubila pořádným „úlovkem“. Podařilo se jí narušit dodávky alkoholu v Rusku, když úspěšně napadla státní systém kontroly prodeje EGAIS. Díky tomuto portálu může stát sledovat cestu každé láhve od výrobce přes velkoobchody až ke konečnému prodejci. Pokud nefunguje, nastává chaos a nedostatek alkoholu na trhu.

Anonymous na web útočili nepřetržitě dva dny, což způsobilo výpadek nejen v distribuci vodky, ale i vína a ostatního druhu alkoholu. Kvůli přetrvávajícím DDoS útokům například společnost Fort nedokázala do systému nahrát asi 70 procent svých faktur a byla nucena přerušit dodávky alkoholu do obchodů. Problémy však registrovaly i další producenti a Rusové se tak po nějakou dobu ocitli „na suchu“.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash

Total
1
Shares