Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Hackeři z Anonymous dnes podniknou drtivý útok proti ruským platebním kartám. Nic nebude fungovat, hlásí už dopředu

  • Hackeři z Anonymous dnes zaútočí platební karty Mir
  • Na pomoc si přizvou ukrajinskou armádu IT Army

Skupina ukrajinských hackerů IT Army, která je napojená na slavné Anonymous, se nezakecá. Nově hlásí, že dnes podnikne masivní kybernetický útok proti platebním kartám Mir, které fungují na bázi ruského Národního systému platebních karet (NSPK).


Nepřehlédněte: Zaplať nebo trp! YouTube před video nasadí klidně i 10 nepřeskočitelných reklam


Anonymous a IT Army

„Dnes zaútočíme na infrastrukturní sítě Mir/NSPK. Naším cílem je zajistit, aby v Rusku došlo k přerušení zpracování plateb a provozu terminálů,“ napsali hackeři bez bližšího upřesnění.

Ruský stát je z hackerských útoků Anonymous nešťastný. Už delší dobu se snaží dostat na kobylku čtyřem nejmocnějším skupinám, které jsou k nezastavení. Mezi elitu právem patří i ukrajinská skupina IT Army. Nejčastěji útočí formou drtivých Distributed Denial of Service (DDoS).

Během těchto operací dochází k zahlcení cílové webové stránky několika systémy tak, že na ní není možný jakýkoliv provoz. Je to, jako kdyby se snažilo pět lidí projít dveřmi najednou. Když je ovšem potřeba, hackeři neváhají a použijí důmyslnější metody, aby zničili protivníka.

Neznají bratra

Ukrajinští dobrovolníci dnes patrně vsadí na obě metody, tedy na drtivé útoky Distributed Denial of Service i sofistikovanější hackování platebního systému. Skupina IT Army v posledních měsících své útoky neustále stupňuje. Nedávno kybernetičtí partyzáni sestřelili přes 2 400 ruských webů a pozastavili třeba i provoz největší online platformy pro prodej aut a náhradních dílů Drom.

Společně s hackery z Anonymous také vytvořili v centru Moskvy totální chaos, když na jedno místo poslali stovky taxíků služby Yandex. Hněvu IT Army však neunikly ani servery velkoobchodů a maloobchodů s mléčnými výrobky nebo služby největších a nejvýznamnějších bank Ruské federace Gazprombank, Moscow Credit Bank a Sovkombank.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash, zdroj: Twitter

Total
0
Shares