Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Hra kočky s myší: Anonymous a IT Army sestřelili více než 2 400 ruských webů

  • Schopnosti Anonymous a IT Army jsou až neuvěřitelné
  • Hackeři hlásí, že zaútočili na tisíce důležitých ruských webů

Skupina ukrajinských hackerů IT Army, která je napojená na slavné Anonymous, má formu jako hrom. Nově hlásí, že během posledních dvou týdnů zlikvidovala více než 2 400 ruských webových stránek. Zároveň slibuje, že bude v demoralizaci Rusů na digitální frontě pokračovat.


Nepřehlédněte: Nový iPhone 14 má mnohem menší baterii než levné telefony za pár tisíc. Podle Applu to lidem musí stačit


Anonymous a IT Army jedou na plný plyn

Ruský stát je z hackerských útoků Anonymous nešťastný. Už delší dobu se snaží dostat na kobylku čtyřem nejmocnějším skupinám, které jsou k nezastavení. Mezi elitu právem patří i ukrajinská skupina IT Army. Nejčastěji útočí formou drtivých Distributed Denial of Service (DDoS).

Během těchto operací dochází k zahlcení cílové webové stránky několika systémy tak, že na ní není možný jakýkoliv provoz. Je to, jako kdyby se snažilo pět lidí projít dveřmi najednou. Když je ovšem potřeba, hackeři neváhají a použijí důmyslnější metody, aby zničili protivníka.

Během útoku nic nefungovalo

Skupina IT Army v posledních měsících své útoky neustále stupňuje. Teď její zástupci oznámili výsledky zatím poslední velké operace a nezbývá než smeknout. Během posledních čtrnácti dní hackeři sestřelili přes 2 400 ruských webů. A nejde o žádné stránky druhé kategorie. Pozastavili třeba provoz největší online platformy pro prodej aut a náhradních dílů Drom.

Drtivý kybernetický útok se zaměřil také na hlavní propagandistická ruská média – zpravodajské portály Rambler, Gazeta.ru a MK. Hněvu IT Army neunikly ani servery velkoobchodů a maloobchodů s mléčnými výrobky nebo služby největších a nejvýznamnějších bank Ruské federace Gazprombank, Moscow Credit Bank a Sovkombank.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash, zdroj: Twitter

Total
0
Shares