Google diabetes

Naprostý skandál! Google zablokoval přelomovou aplikaci pro děti s cukrovkou

  • Google razí jednotnou politiku
  • Někdy je to však proti zdravému rozumu
  • Poslední obětí je i aplikace CamAps FX 

Google je – dle vlastních slov – v otázkách zabezpečení poměrně nekompromisní. Ne vždy však tato relativně černobílá politika padá na úrodnou půdu.

Pravidla jsou pravidla

Už jen skutečnost, že Obchod Play bývá často obřím semeništěm podvodníků a malware, je signálem, že to není až taková samospása, jak se snaží své uživatele roky rokoucí přesvědčit.

A někdy dokonce zajde tak daleko, že doslova z minuty na minutu odstřihne i aplikaci, jež má neuvěřitelný potenciál, stojí za ní léta vývoje a má ohromný praktický potenciál.

Nejčerstvější případ ostatně hovoří za vše. Za appkou CamAps FX stojí vědci z Camebridgeské univerzity. Pracovali na ní s přestávkami celých patnáct let.


Nepřehlédněte: Obrovský asteroid se blíží k Zemi. Je desetkrát větší než velryba. Máme se bát?


Google Chrome
ilustrační, Firmbee.com / Unsplash

Google, Google!

Jde v kostce o platformu určenou dětem, které mají diabetes. Monitoruje cukrovku, hlídá hladinu inzulinu a informuje rodiče a nejbližší v situacích, kdy je třeba potřeba zasáhnout nebo například přizpůsobit dávkování apod. (data jsou zašifrována na cloudovém úložišti – pozn. redakce, zdroj: Android Headlines).

A protože nejde o aplikaci primárně určenou pro zasílání SMS, Google ji zablokoval na dva roky. Podnik týmu vědců jen suše oznámil, že textové zprávy navíc nejsou v kontextu účelu služby základní funkcí. Co dodat?

Zdroj náhledové fotografie: ilustrační, MedicAlert UK / Unsplash

Total
0
Shares
2 komentářů
    1. Stejně jako napsat debilní komentář? To asi né. Komentář dal jistě víc práce. ;o)

Comments are closed.