Počítač, malware, Windows

Google upozorňuje na zásadní změnu v Gmailu. Týká se úplně každého uživatele

  • Google přináší nativní aplikaci pro chytrý hodinky
  • Další velká změna přijde na řadu v lednu příštího roku

Uživatelé poštovního klienta Gmail se v uplynulých dnech dočkali novinky, která rozhodně stojí za pozornost. A na cestě je další důležitá změna, která potěší všechny, kdo zatím marně bojují s otravným spamem.


Nepřehlédněte: NASA našla největší galaxii ve vesmíru. Alcyoneus je mimo lidské chápaní času a prostoru


Konec otravnému spamu?

První vylepšení uvítají všichni, kdo nosí chytré hodinky, protože Google konečně nabízí nativní aplikaci Gmail pro svůj operační systém WearOS. Doposud bylo možné na zápěstí zobrazovat pouze útržky zpráv a odpovídat na ně prostřednictvím připojení k chytrému telefonu, ale nová aplikace přidává mnohem více funkcí.

Mezi ně patří možnost procházet doručenou poštu, číst celé zprávy na displeji hodinek a dokonce přepínat mezi jednotlivými účty, aniž byste museli sahat po telefonu. Jedná se o příjemné vylepšení, které je nyní k dispozici pro zařízení, jako jsou nejnovější hodinky Galaxy Watch a Pixel Watch.

Google Gmail
Zdroj: Stephen Philips / Unsplash

Druhou novinkou je chystaná změna v podmínkách, která bude velkou úlevou pro ty, kdo jsou denně bombardováni nekonečným spamem. Společnost Google slibuje, že výrazně zjednoduší odhlášení od reklamních e-mailů – to znamená, že uživatelům bude stačit pouhé jedno kliknutí, aby se z odběru nepřestávajícího spamu odhlásili.

„Abyste přestali dostávat nevyžádané e-maily od konkrétního odesílatele, mělo by stačit jedno kliknutí. Proto požadujeme, aby velcí odesílatelé poskytli příjemcům služby Gmail možnost odhlásit se z odběru reklamních e-mailů jedním kliknutím,“ vysvětluje Google.

Tato změna bude vynucena u všech společností a organizací, které (různým příjemcům) odesílají v jedné dávce více než 5 000 e-mailů. Google bude také vymáhat, aby tito odesílatelé zajistili, že svým odběratelům budou posílat spíše žádané než nevyžádané e-maily.

V neposlední řadě americká firma uvádí, že všechny zprávy budou muset být zabezpečeny – tím se odstraní mezery využívané kybernetickými útočníky, které ohrožují všechny, kdo používají elektronickou poštu.

Google bude mazat

Nejnovější oznámení přichází v době, kdy milionům lidí na Googlu hrozí, že jejich účty budou smazány. Americká společnost se totiž odhodlala k tomu, že od letošního prosince budou platit nové zásady pro neaktivní účty.

Technologický podnik na svých oficiálních stránkách uvádí, že podle interní analýzy je u opuštěných účtů nejméně 10krát nižší pravděpodobnost, že budou mít nastaveno dvoufázové ověření než u aktivních účtů.

„To znamená, že tyto účty jsou často zranitelné, a jakmile je účet kompromitován, může být použit pro cokoli, od krádeže identity po vektor pro nežádoucí, nebo dokonce škodlivý obsah, jako je spam,“ konstatovala produktová manažerka Googlu Ruth Kricheliová.

Pokud uživatel nevyužívá svůj Google účet nebo se do něj nepřihlásí po dobu minimálně dvou let, hrozí smazání účtu spolu s veškerým obsahem. Nejde přitom pouze o Gmail, ale také o data uložená na Disku Google, jako jsou fotky či dokumenty, ale také kalendář či přístup k videoslužbě YouTube.

Zdroj náhledové fotografie: Elisa Ventur / Unsplash, zdroj: Mirror, Google

Total
0
Shares