Pixel Watch

Pixel Watch poprvé na veřejnosti! Cílená propagace, nebo klasické šlendriánství?

  • Pixel Watch dorazí na podzim
  • Jde o nové chytré hodinky
  • Nově se ukázaly na veřejnosti

U příležitosti eventu Google I/O, který se letos konal už tradičně v květnu, americký podnik krom nových Pixelů 7 ukázal i chystané hodinky Pixel Watch, vůbec první ve stávajícím portfoliu.

Pixel Watch

Ty nabídnou bezrámečkový displej, prvotřídní hlasovou umělou inteligenci nebo podporu všech nativních aplikací Google. A nebudou chybět ani senzory tepové frekvence, GPS, spánku, sportovní a fitness funkce, Sp02 apod. A také se počítá s LTE variantou, jež bude o něco dražší.

Výrobce se rovněž nechal slyšet, že ihned po uvedení, bude dostupná celá řada náhradních 20mm řemínků; například matný černý, zlatý a ostatní barvy přijdou nedlouhou poté.


Nepřehlédněte: NASA vrátí člověka na Měsíc. Sledujte živě start nejsilnější rakety v historii lidstva


Google Pixel Watch
Zdroj: Google

Postarší hardware?

Až doposud vesměs pozitivní očekávání aktuálně kalí překvapivá informace. Server 9to5Google nedávno avizoval, že od zdroje blízkého Googlu se dozvěděl neradostnou zprávu.

Hodinky by měly být osazeny procesorem Exynos 9110. Čipset Samsung použil už před čtyřmi lety v první generaci vlastních smartwatch. Ten doplní 1,5 GB RAM a 8 GB vnitřní paměti.

Wear OS na míru vs. cena

Google Pixel Watch poběží na operačním systému Wear OS 3.0, avšak na rozdíl od Galaxy Watch4 (recenze) bez faceliftu a kudrlinek, které si upravil Samsung k obrazu svému.

Další zajímavostí je info, že některé vlastnosti (metrika, zdraví) Google převezme od dceřiné značky Fitbit. Pixel Watch budou mít oficiální premiéru letos na podzim spolu s novými Pixely 7. Cena by se mohla pohybovat mezi 250 – 350 USD, což je přibližně 6 až 8 tisíc korun.

Google Pixel Watch
Zdroj: Google

9to5Google zmiňuje jednoduchý seznam aplikací, velkou paletu minimalistických analogových/digitálních ciferníků, provázanost s Android telefony a Chromebooky (odemykání hodinkami) nebo funkci rychlého párování.


Nenechte si ujít: Podívejte se, jak to vypadá uvnitř luxusní ponorky pro boháče. Nechybí bar a jedinečný výhled na dno oceánu


Naživo a nekvalitně

Nově téma Pixel Watch naplno rezonuje všemi myslitelnými sociálními platformami. Na Twitteru se totiž objevily snímky Sundara Pichaie, výkonného ředitele Google, který je měl na zápěstí.

Vzápětí si pod fotkami hromadily příspěvky typu, že si to americký brand opět nepohlídal, nicméně opak je pravdou. I toto je způsob propagace, jež skvěle funguje.

Můj problém je v tom, že ty fotografie jsou v tak mizerné kvalitě, jakoby je fotil někdo z kilometr vzdáleného mostu a ještě špatně. Tak či onak stejně víme, jak budou ve finále vypadat, tudíž vlastně o nic nejde (úsměv).

Zdroj náhledové fotografie: Google, oficiální promo

Total
0
Shares