UWEP

Podívejte se, jak to vypadá uvnitř luxusní ponorky pro boháče. Nechybí bar a jedinečný výhled na dno oceánu

  • Luxusní ponorka vás vezme, kam jen budete chtít
  • Nezapomenutelný pohled na mořské dno zajistí 14 velkých oken

Zážitek, jakému se nic na světě nevyrovná, nabízí ponorka z Nizozemska, ve které můžete strávit nejlepší noc vašeho života.


Nepřehlédněte: Unikátní záběry potopeného Titanicu v neuvěřitelném 8K rozlišení. Podívejte se na video z unikátní expedice


Uvnitř luxusní ponorky až na dno oceánu

Pokud jste znudění nejluxusnějšími bary a kluby, možná je načase vydat se pod hladinu. Under Water Entertainment Platform (nebo zkráceně UWEP), postavená v Nizozemsku, je ponorka o délce 35 metrů, která se může ponořit do hloubky 200 metrů a je určena k pořádání těch „nejprestižnějších a nejpamátnějších“ akcí.

Do plavidla se vejde 120 hostů plus posádka, přičemž interiér UWEP o rozloze 500 metrů čtverečních je plně konfigurovatelný – nemusí tedy nutně sloužit jen jako taneční parket, ale když bude zájemce chtít, lze ho přestavět na restauraci, kasino nebo konferenční sál.

Nezapomenutelný pohled na mořské dno zajistí 14 velkých oken uvnitř přetlakové kabiny, spolu s vnějšími světly, které ozáří život v hlubinách. A když se ponorka vynoří, je pro hosty připravena horní paluba, kde se lze opalovat nebo obdivovat krásy pobřeží.

Ponorka se vydrží plavit asi 24 hodin, poté se musí vynořit na hladinu a dobít baterie. Ale pokud by se na moři přece jenom něco přihodilo, je k dispozici záložní zdroj, který udrží kritické energetické systémy v chodu po dobu čtyř dnů. To je dost času, aby dorazila pomoc.

Najde se zájemce?

Nizozemská společnost U-Boat Worx vyrábí ponorky od roku 2005 a prodala jich už kolem 50. Doposud se ale jednalo o relativně malá plavidla pro přepravu dvou až sedmi lidí.

Under Water Entertainment Platform (UWEP) je v současné době jen konceptem na papíru, který toho hodně snese, ale autoři doufají, že se brzy nějaký magnát najde a zadá první objednávku.

Zdroj náhledové fotografie: Under Water Entertainment Platform, zdroj: The Sun, U-Boat Worx

Total
0
Shares