Google Pixel Watch

Google Pixel Watch: Kompletní přehled specifikací, výbavy a ceny krátce před premiérou

  • Pixel Watch dorazí už 6. října
  • Jde o nové chytré hodinky
  • Přinášíme ucelený přehled

U příležitosti eventu Google I/O, který se letos konal už tradičně v květnu, americký podnik krom nových Pixelů 7 ukázal i chystané hodinky Pixel Watch, vůbec první ve stávajícím portfoliu.

Pixel Watch

Ty nabídnou bezrámečkový displej, prvotřídní hlasovou umělou inteligenci nebo podporu všech nativních aplikací Google. A nebudou chybět ani senzory tepové frekvence, GPS, spánku, sportovní a fitness funkce, Sp02 apod. A také se počítá s LTE verzí, jež bude o něco dražší.

Výrobce se rovněž nechal slyšet, že ihned po uvedení, bude dostupná celá řada náhradních 20mm řemínků; například matný černý, zlatý a ostatní barvy přijdou nedlouhou poté. A jen tak mimochodem: v krabičce budou hned dva (nejspíš pánská a dámská varianta).


Nepřehlédněte: Je v českém zájmu odpojit Temelín? Expert popisuje výhody a nevýhody jaderné energie


Google Pixel Watch
Zdroj: Google, TZ

Postarší hardware?

Až doposud vesměs pozitivní očekávání aktuálně kalí překvapivá informace. Server 9to5Google nedávno avizoval, že od zdroje blízkého Googlu se dozvěděl neradostnou zprávu.

Hodinky s hliníkovým šasi a sklíčkem Gorilla Glass DX by měly být osazeny procesorem Exynos 9110. Čipset Samsung použil už před čtyřmi lety v první generaci vlastních smartwatch. Ten doplní 1,5 GB RAM a 8 GB vnitřní paměti.

Wear OS na míru

Google Pixel Watch poběží na operačním systému Wear OS 3.0, avšak na rozdíl od Galaxy Watch4 (recenze) bez faceliftu a kudrlinek, které si upravil Samsung k obrazu svému.

Google Pixel Watch
Zdroj: Google

Hlavní devízou by měl být jednoduchý seznam aplikací včetně opravdu široké palety minimalistických analogových/digitálních ciferníků, provázanosti s Android telefony a Chromebooky (odemykání hodinkami) nebo funkce rychlého párování.


Nenechte si ujít: NASA vám zanechala na vyhledávači Google tajný vzkaz, který můžete odemknout zadáním speciální fráze


Cena a dostupnost

Další zajímavostí je info, že některé vlastnosti (metrika, zdraví) Google převezme od dceřiné značky Fitbit. Pixel Watch budou mít oficiální premiéru už 6. října spolu s novými Pixely 7. Cena by se mohla pohybovat mezi 250 – 350 USD, což je přibližně 6 až 8 tisíc korun.

Zdroj náhledové fotografie: Google, oficiální promo

Total
0
Shares