Google

Google měl vyhrožovat ruským uživatelům, internetový cenzor Roskomnadzor běsní

  • Hlavní cenzor si stěžuje na populární Překladač
  • Tvrdí, že Rusům úmyslně vyhrožuje smrtí

Rusko se obrátilo na americkou společnost Google s žádostí, aby ze svého Překladače odstranila výhrůžky mířené proti Rusům. Došlo k tomu poté, co služba nabídla některým uživatelům při zadání slovního spojení drazí Rusové (v angličtině dear Russians) možnost opravit toto slovní spojení na mrtví Rusové (dead Russians).


Nepřehlédněte: Falešné aplikace pro Android se snažily vysát bankovní účty. Ověřte si, zda se nedostaly i k vám


Google Překladač upadl v nemilost

Ruská federální služba pro dozor v oblasti telekomunikací, informačních technologií a masmédií Roskomnadzor uvedla, že  požaduje, aby Google „okamžitě zakročil a odstranil výhružná vyjádření mířená proti Rusům“.

Konkrétně se jedná o to, že služba Překladač nabízí při překladu z anglického jazyka po zadání slovního spojení drazí Rusové uživatelům v sekci „Měli jste na mysli?“ opravu tohoto slovního spojení na mrtví Rusové.

Roskomnadzor dále uvádí, že Překladač takovou opravu v případě, že se ve slovním spojení zmiňují příslušníci jiné než ruské národnosti, nenabízí. A proto požaduje, aby Google přijal opatření, aby se podobné případy do budoucna už nikdy neopakovaly. Zároveň také požaduje vysvětlení, proč se vůbec uživatelům taková „nápověda“ nabízela.

 

Já nic, já muzikant

Google před nedávnem objevil, že se ruští hackeři pokusili proniknout do sítí Severoatlantické aliance (NATO) a armád některých evropských států.  Agresivní phishingovou kampaň vedla skupina, která se nazývá Coldriver, resp. Callisto se sídlem v Moskvě.

Rusko pravidelně odmítá obvinění z kybernetických útoků na západní cíle. V současnosti však čelí tvrdým ekonomickým sankcím kvůli invazi na Ukrajinu a je pravděpodobné, že hackeři napojení na Kreml pracují usilovněji než dříve.

Zdroj náhledové fotografie: Solen Feyissa / Unsplash

Total
0
Shares