Pomozte s dobrou věcí hackerům z Anonymous

Ruští hackeři útočili na servery NATO a evropských armád, tvrdí Google

  • Ruští hackeři ze skupiny Callisto zaútočili na počítače NATO
  • Cílem jejich útoku byly také servery evropských armád

Ruští hackeři se v nedávné době pokusili proniknout do sítí Severoatlantické aliance (NATO) a armád některých evropských států. V prohlášení to uvedlo oddělení společnosti Google, které se věnuje analýze hrozeb.


Nepřehlédněte: Tomu neodoláte. Parádní Xiaomi Redmi Note 11 Pro+ jde v Česku do prodeje


Google útok zaznamenal

Google ve zprávě nezmiňuje, jaká byla úspěšnost útoků ani na armády kterých zemí mířily. Zjistila ovšem, že agresivní phishingovou kampaň vedla skupina, která se nazývá Coldriver, resp. Callisto se sídlem v Moskvě. Cílem útoků těchto obávaných kyberzločinců bylo i centrum NATO (NATO Centre of Excellence), které nicméně upozornilo, že podobným pokusům o ovládnutí své počítačové infrastruktury čelí každý den.

Hackeři shání informace pro Kreml

Finská společnost F-Secure Labs, která se zaměřuje na kybernetickou bezpečnost, popisuje hackerskou skupinu Callisto jako významnou hrozbu, která shromažďuje zpravodajské informace o zahraniční a bezpečnostní politice v Evropě.

Rusko pravidelně odmítá obvinění z kybernetických útoků na západní cíle. V současnosti však Moskva čelí tvrdým ekonomickým sankcím kvůli invazi na Ukrajinu a je pravděpodobné, že hackeři napojení na Kreml zvýšili své úsilí.

Zdroj náhledové fotografie: Max Bender / Unsplash

Total
0
Shares