Google Mapy vylepšují rozlišení nad Ruskem

Google Mapy na Ukrajině dostanou varování před nálety. Pomohou zachránit lidské životy

  • Už dříve Google Mapy vypnuly zobrazování kolon na Ukrajině
  • Nyní se v aplikaci objeví varování před nálety

Americká společnost už dříve na Ukrajině vypnula některé nástroje služby Google Mapy (Google Maps), které poskytují informace o dopravní situaci a vytíženosti různých míst v reálném čase, protože nechce ohrožovat bezpečnost lidí. Nyní do aplikace přidává výstrahy před leteckými nálety. Funkce bude brzy dostupná všem majitelům telefonů s operačním systémem Android. Upozornil na to server GSMArena.


Nepřehlédněte: Google přikládá pod kotel. Rusové s Android telefonem už si žádnou aplikaci a hru nekoupí


Google Mapy pomohou ukrajincům

Společnost Google trápí, že na Ukrajině, která čelí ruské invazi, spoléhají miliony lidí ve velké míře jen na varovné sirény, takže teď přichází s další pomocí. Na žádost ukrajinské vlády své aplikace Google Mapy zavádí systém Air Raid Alerts.

Air Raid Alerts funguje na stejném principu jako upozornění před zemětřesením. Principiálně to v akci bude vypadat asi tak, že když pokročilý hardware (akcelerometr/gyroskop/magnetometr) chytrého mobilu zachytí otřes a Android si bude myslet, že je otřes vnější povahy, pošle notifikaci na centrální server. Ten data vyhodnotí a ostatním uživatelům aplikace pak pošle krizovou informační kartu s přesnou polohou, kde k bombardování dochází.

Konec reklamy i placených aplikací pro Android

Kromě pomoci ukrajinské veřejnosti v mapové aplikaci Google na invazi reagoval i tím, že přestal v Rusku prodávat internetovou reklamu. Rozhodnutí se týká reklamy v internetovém prohlížeči, video platformy YouTube i externích partnerů, kteří prostřednictvím Googlu publikují obsah.

V důsledků sankcí společnost v Rusku také pozastavila platební systém obchodu Google Play. To znamená, že majitelé mobilů s Androidem nemohou nakupovat žádné aplikace a hry, využívat předplatné ani provádět nákupy digitálního zboží (mikrotransakce).

Zdroj náhledové fotografie: Daniel Eledut / Unsplash

Total
0
Shares