Google přikládá pod kotel

Google přikládá pod kotel. Rusové s Android telefonem už si žádnou aplikaci a hru nekoupí

  • Majitelé telefonů s Androidem už v Rusku za žádnou aplikaci a hru nezaplatí
  • Z obchodu Play Store tato možnost v následujících dnech zmizí

Ke společnostem, které omezily své podnikání v Rusku, patří i americký Google. Firma v nejnovějším prohlášení adresovaném vývojářům uvedla, že v důsledků sankcí pozastaví platební systém obchodu Google Play. To znamená, že majitelé mobilů s Androidem nebudou moci nakupovat žádné aplikace a hry, využívat předplatné ani provádět nákupy digitálního zboží (mikrotransakce). Upozornil na to twitterový účet NEXTA.


Nepřehlédněte: Přidejte se k Anonymous a pošlete náhodnému Rusovi SMS s informacemi o válce


Google Play jako součást sankcí

Ruská invaze na Ukrajině vstoupila dneškem do třetího týdne. Rusko zatím nedosáhlo žádných klíčových cílů a na straně firem, které v zemi omezily své podnikání, je i americký internetový gigant.

Ten už dříve uvedl, že v Rusku přestává prodávat internetovou reklamu. Rozhodnutí se týká reklamy v internetovém prohlížeči, video platformy YouTube i externích partnerů, kteří prostřednictvím Googlu publikují obsah.

Americký podnik také v zájmu ochrany veřejnosti na Ukrajině vypnul ve službě Google Mapy funkce poskytující dopravní informace v reálném čase, aby je nemohli zneužít Rusové.

Za hru už v Rusku nezaplatí

Nejnovější postih se přímo dotkne milionů ruských uživatelů chytrých telefonů a tabletů s operačním systémem Android. Google jim sebere možnost v tržišti Google Play nakupovat aplikace a hry. Přístup k obsahu, který vývojáři nabízí zdarma, jim zatím odepřen nebude.

Své aktivity v Rusku už zastavil také Apple, který ukončil prodej svých produktů a omezil fungování platební služby Apple Pay. S válkou nesouhlasí ani společnost Samsung, výrobci grafických karet Nvidia a AMD, Microsoft nebo producent procesorů Intel. Firem, které se z ruského trhu stahují, je samozřejmě mnohem víc.

Zdroj náhledové fotografie: Mika Baumeister / Unsplash

Total
0
Shares