Google

Google dělá další razii. Od listopadu si se staršími aplikacemi ani neškrtnete!

  • Google stopne podporu starších aplikací
  • Důvodem je zastaralé API

Americký podnik vlastní jeden z nejrozšířenějších operačních systémů – Android. Jeho nedílnou součástí je de facto i obchod s aplikacemi Google Play. Naleznete v něm spousta her, aplikací, filmů či videí.

Oproti běžnému uživateli má tato platforma specifický význam zejména pro programátory a vývojáře. Google se vždy snažil servírovat své miliardové komunitě po celém světě jen to nejlepší – „nejinovativnější a nejbezpečnější funkce“, píše společnost na svém blogu.


Nepřehlédněte: Epic Games spustil Unreal Engine 5! Dost možná nejlepší herní engine všech dob


Bez vývojářů by to nešlo

Firma – dle svých slov – tvrdí, že v rámci tohoto ekosystému neustále pracuje dílčích i komplexnějších vylepšeních. Není to jenom o obchodě s aplikacemi, ale i o důležitých systémových aktualizacích s vyšším důrazem na zabezpečení, a hlavně ochranu soukromí.

Android
Zdroj: Google, oficiální blog

A to je přesně ten důvod, proč Google s vývojáři chtě nechtě spolupracuje. Díky této, řekněme, symbióze by měla být zaručena nejen kompatibilita, ale i funkčnost s každou další iterací Androidu. Z pohledu API budou uživatelé před neaktuálními aplikacemi více chráněni.

Čas běží, Google ale nespí

Změny dorazí začátkem listopadu tohoto roku, konkrétně tedy 1. 11. 2022. Od tohoto okamžiku veškeré aplikace, které novým požadavkům nevyhoví, nebudou na nových verzích systémů pro uživatele již dostupné.

Dobrou zprávou ovšem je, že většina appek v obchodě Play tyto standardy již dodržuje. Američan si tímto avízem kryje samozřejmě záda a také dává vývojářům nepřímo nůž na krk, aby nadcházející změny rozhodně nepodceňovali.

Zdroj náhledové fotografie: Solen Feyissa, Unsplash (ilustrační)

Total
1
Shares
1 komentář
  1. Čím dál hůře, omezení na používání a jak problémy se stupidními ochranama resit se nedá zjistit. Nějaká help line by byla zapotřebí. Skoro to vypadá jako za google bojuje proti svým uzivatelum

Comments are closed.