Mafia

Epic Games spustil Unreal Engine 5! Dost možná nejlepší herní engine všech dob

  • Epic Games uvedl Unreal Engine 5
  • Slibuje realističtější herní zážitek
  • Poběží na něm třeba nový Zaklínač

Studio Epic Games známé díky populárním herním peckám jako třeba Fortnite, potěšilo nejen své fanoušky a představilo nový herní engine. Společnost o tom informovala veřejnost i prostřednictvím sítě YouTube u příležitosti eventu „The State of Unreal 2022“.


Nepřehlédněte: Podívejte se na nejdetailnější fotografii Slunce, která vám vezme dech


Nejlepší z nejlepších

Dle slov vývojářů je Unreal Engine 5 nabízí neuvěřitelně reálně a propracované vizualizace. Epic také zdůraznil, že zapracoval i na výkonu a zejména stabilitě. V tomto směru jde o naprostou špičku na trhu, jež nabídne velmi realistické zpracování a dodá tak hrám ten správný šmrnc, píše XDA Developers.

Klíčové jsou zejména pokročilé nástroje Lumen a Nanite. Oba jsou rozdílné a každý z nich umí něco jiného. Lumen dokáže vylepšit dynamické osvětlení, které se přizpůsobí hernímu světu. Oproti tomu Nanite zase zvládne zachovat vysoký počet snímků za sekundu spolu s věrným podáním barev. Společnost pro prezentaci svého herního designu použila ukázku technického dema The Matrix Awakens.

Unreal Engine 5 pro všechny

Demo je natolik reálné, že není těžké si jej splést s ukázkou připravovaného akčního trháku. Epic potvrdil, že první hrou, která poběží na nejnovějším Unreal Engine 5 bude nový Zaklínač. Vývojářské studio Crystal Dynamics pak tento engine využije u své hry Tomb Raider. Pokud jste vášniví fanoušci, už teď si můžete demo stáhnout k vyzkoušení na platformě Epic Games Launcher.

Zdroj náhledové fotografie: Onur Binay, Unsplash (ilustrační)

Total
0
Shares