Google Gmail

Gmail dostal zdarma výbornou funkci, kterou ocení úplně každý. Zásadně usnadňuje vyhledávání

  • Google na konferenci I/O oznámil AI funkce pro své aplikace
  • Do Gmailu například míří lepší vyhledávání pomocí Gemini

Google na tiskové konferenci I/O 2024 oznámil, že počítá s masivním nasazením generativní umělé inteligence do velké spousty svých aplikací a programů, mimo jiné i do populárního e-mailového klienta Gmail.


Nepřehlédněte: Tyhle PINy k platebním kartám lidé používají nejčastěji. Není mezi nimi i ten váš?


Umělá inteligence v Gmailu

Jednou z nejlepších změn je aktualizace vyhledávání přímo v Gmailu. Většina z nás má schránky přeplněné zprávami, ale chytrá umělá inteligence Gemini od Googlu, spolu s větším postranním oknem, by měla procházení přijatých zpráv značně usnadnit.

Aby toho nebylo málo, na konci náročného pracovního týdne budete moci jednoduše požádat umělou inteligenci, aby shrnula konkrétní e-maily, jejichž klíčové body se pak zobrazí v přehledném okně.

Přímo během Google I/O byl k vidění zajímavý příklad, jak může Gemini v e-mailu pracovat. Rodiče, kteří chtějí rychle zjistit, co se děje ve škole jejich dětí, mohou využít AI a zobrazit si útržek užitečných informací namísto toho, aby se prodírali nekonečnými e-maily od učitelů.

V případě integrace Gemini do Gmailu může AI procházet dokonce i přílohy typu PDF a další.

Další novinky

V nedávné době Gmail zavedl i několik dalších novinek, například ochranu před spamem. S nežádoucí poštou chce bojovat tím, že bude u „častých“ odesílatelů ověřovat identitu a pravost jejich adresy.

Toto nové pravidlo se dotkne všech firem či jednoduše odesílatelů, kteří během 24 hodin osloví alespoň 5 000 adres. Google pak bude u těchto „hromadných odesílatelů“ ověřovat, jak adresáti na jejich poštu nahlíží a zdali nejde z velké části o nevyžádanou poštu, tedy spam.

Zdroj náhledové fotografie: Stephen Philips / Unsplash, zdroj: Mirror

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..