Samsung Galaxy Z Flip 4

Samsung Galaxy Z Flip4? Nikoliv, tohle je skládací smartphone od Xiaomi

  • Xiaomi si podalo nový patent
  • Jde o kompaktní skládací telefon
  • Vypadá jako konkurenční Pixely

Pokud nás pravidelně sledujete, víte, že Samsung nedávno oficiálně zahájil výrobu nejnovější generace skládacích telefonů. Řeč je samozřejmě o Galaxy Z Flip4 a Z Fold4.

V této souvislosti na internetu poměrně často zaznívaly hlasy, že se oba smartphony dočkají oproti loňsku menšího tuningu v podobě větší kapacity baterií a nejrychlejšího úložiště na trhu (UFS 4.0). A také se šušká, že korejský podnik zapracuje i na fotoaparátech.

A teď z jiného soudku. To, že ohebné displeje asi nejvíce zpopularizoval právě Samsung, je nejen optikou prodejů tak nějak zřejmé. Přitom, a je to paradox, není v segmentu chytrých telefonů ojedinělým výrobcem.


Nepřehlédněte: Desetiletý kluk vytvořil mobilní hru, ve které na Putina házíte banány. Apple ji chtěl zablokovat


Skládací Xiaomi Flip?

Své relativně úspěšné pokusy však mají za sebou Motorola, Huawei, Oppo nebo Xiaomi. A u posledně jmenovaného se zastavíme. Vypadá to, že i populární čínský brand začíná koketovat s myšlenkou menšího skládacího zařízení.

Jak informuje DroidNews, vše je zatím ve fázi nově podaných patentů, které se nemusí nikdy dočkat finální podoby, na druhou stranu Xiaomi nemá problém něco načrtnout a pak to dotáhnout do konce (viz Xiaomi Mi MIX Alpha).

Že však v dnešní době není vůbec jednoduché vybočit z davu dokazuje zejména zadní fotomodul. Inspirace nejnovějším Pixely je zde totiž více než zjevná. Jde o náhodu nebo záměr?

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ (ilustrační)

Total
0
Shares