Samsung Galaxy A22

Galaxy A22 bude nejlevnější 5G telefon od Samsungu

  • Potichu a nenápadně Samsung připravuje nový levný 5G telefon
  • Galaxy A22 dostane hlavní fotoaparát se 48 megapixely
  • Premiéry se může dočkat v červnu

Samsung připravuje jeden ze svých nejlevnějších 5G smartphonů. Na existenci nového modelu Galaxy A22 upozornila databáze benchmarku Geekbench. Výrobce mobil zatím nijak oficiálně nepropaguje, přesto to může být pro mnoho trhů klíčový. Díky twitterovému účtu @onleaks na web unikly už také oficiální rendery A22.


Psali jsme: Samsung a Olympus zahájí spolupráci. Galaxy S22 má mít 200Mpx fotoaparát


S výřezem a čtečkou na boku

Design novinky je tradiční, žádné speciality na těle telefonu nenajdeme. Panel má mít úhlopříčku šest palců a rozlišení bude HD+ (1 600 × 720 px), v této cenové kategorii běžná hodnota. Panel nenabídne technologie AMOLED, nýbrž IPS.

Bude tak ochuzen o užitečnou funkci Always-On, které zobrazuje notifikace na zamknuté obrazovce. Čtečka otisků se bude nacházet v zapínacím/vypínacím tlačítku na pravém boku, kde bude snadno nahmatatelná.

Na těle Galaxy A22 5G najdeme 3,5mm audiojack pro připojení drátových sluchátek a chybět na spodní hraně nebude ani konektor USB-C pro připojení nabíjecího adaptéru.

Galaxy A22 nabídne podporu 5G

Vzadu se bude nacházet fotoaparát se čtyřmi snímači: hlavní má mít rozlišení 48 Mpx, širokoúhlý 8 Mpx a doplňovat je bude 2Mpx makro kamerka a 2Mpx portrétní snímač. Pro selfies poslouží selfie fotoaparát s 13 Mpx ve výřezu displeje.

O výkon se postará procesor Mediatek Dimensity 700, což není žádný výkonnostní přeborník, ale běžný čip pro levné mobily s podporou 5G sítí. V jednovláknovém testu Geekbench telefon dosáhl skóre 562 bodů, zatímco ve vícevláknových operacích vykázal výsledek 1 765 bodů. Operační paměť dostane hodnotu 6 GB, uživatelská pak zřejmě 64 nebo 128 GB, ale s paměťovou kartou bude místa dostatek.

Za kolik?

Galaxy M22 by měl být nejlevnějším Samsungem s podporou 5G sítí na českém trhu. Cena telefonu by se mohla pohybovat kolem 6,5 tisíce korun. Doposud nejlevnějším 5G mobilem jihokorejského gigantu u nás je Galaxy A32 5G.

Total
1
Shares