Realme 8 5G

Realme 8 5G: rychlá data a procesor MediaTek Dimensity 700

  • Realme 8 5G má 6,5palcový IPS displej s 90 Hz
  • Výkon diktuje horší procesor Dimensity 700
  • Napevno zabudovaná baterie má kapacitu 5 000 mAh
  • Nabíjení je zastoupeno výkonem 18 W

Realme je relativně mladá značka, která se zatím proslavila především velmi agresivní cenovou politikou. S novinkou Realme 8 5G v tom tak úplně nepokračuje, navíc přidává překvapivě mnoho ústupků.


Psali jsme: Realme 8 Pro RECENZE: 108Mpx foťák a… stačí to?


Realme seká nové modely jako Baťa cvičky. A tak jen pár týdnů po premiéře dvojice Realme 8 a Realme 8 Pro představuje Realme 8 5G. Z telefonu však velkou radost nemáme. Mezigeneračně totiž došlo k výraznému zhoršení výbavy. Nechápeme proč.

Displej je stejný jako u předchůdce Realme 7 5G, tedy IPS panel s FHD+ rozlišením a úhlopříčkou 6,5 palce. Obnovovací frekvence je 90 Hz, ale v displeji čtečka otisků není, je umístěná na pravém boku v zapínacím/vypínacím tlačítku. Displej bohužel neumí zobrazovat Always On informace, když je zamčený.

Realme 8 5G
Realme 8 5G | foto: Realme

Realme ubralo plyn

Pod kapotou je procesor MediaTek 700 s podporou 5G, který nedosahuje výkonu Dimensity 800U, jaký má loňský Realme 7 5G. Mezigeneračně jde o velký krok zpět a svižnosti telefonu to určitě nepřidá. Operační paměť má hodnotu 4/8 GB, pro data by v mobilu mělo být 128 GB místa a nezapomnělo se ani na podporu microSD karet.

Realme 8 5G
Realme 8 5G | foto: Realme

Pomalější nabíjení a horší fotoaparát

Nadstandardní není bohužel ani rychlonabíjení. Výrobce k Realme 8 5G přibaluje jen 18W nabíječku (předchůdce 30 W), takže plné nabití článku s kapacitou 5 000 mAh nebude úplně nejrychlejší. Kde si telefon oproti předchůdci dále pohoršil je fotoaparát.

Fotomodul obsahuje tři snímače, přičemž ten hlavní má rozlišení 48 Mpx. K tomu je bohužel přidělena nezajímavá dvojice ve složení 2Mpx makro objektivu a 2Mpx černobílého portrétního snímače. Přední selfie kamera má průměrné rozlišení 16 Mpx.

Cena

Realme 8 5G vstupuje do prodeje za v přepočtu 8,5 tisíce korun. Cena je zbytečně vysoká a nedává tak žádný smysl, aby se telefon začal prodávat i na našem trhu, kde by to měl více než složité.

Total
0
Shares