Cestovatel v čase, budoucnost

Fotka z roku 1941 fascinuje internet: Podívejte se, co má ten muž na sobě. Cestuje snad časem?

 • Záhadný muž má na sobě oblečení z dnešní doby
 • Mnohým lidem na internetu to nedává spát

O cestování v čase slýcháme hlavně ve filmech, ale fotografie, která žije na internetu vlastním životem, tuto teorii znovu prověřila. Na snímku z roku 1941 lze totiž najít podivného muže s brýlemi, moderním účesem a oblečením. Kdo to vůbec je?


Nepřehlédněte: Vědci pozorovali gargantuovskou supererupci. Na blízkých planetách zničila veškerý možný život


Cestovatel v čase?

S domnělými cestovateli v čase se v poslední době roztrhl pytel. Diskutovaná fotografie tentokrát pochází z období druhé světové války a uživatelé internetu se přou o to, zda náhodou nezachycuje muže z budoucnosti.

Fascinující snímek byl pořízen při znovuotevření mostu South Fork Bridge v Britské Kolumbii v Kanadě. Poprvé byl veřejnosti zpřístupněn v roce 2004 během výstavy v Barlorne-Pioneer Museum.

Na fotografii ze 40. let dvacátého století vystupuje z davu muž, jehož oblečení a doplňky se zdají být na tehdejší dobu až příliš moderní. Když muzeum snímek v roce 2010 digitalizovalo a zpřístupnilo na internetu, okamžitě si získal pozornost veřejnosti.

Mladík má na sobě tričko s potiskem a mikinu na zip, která odpovídá současnosti. Moderní je i jeho účes, sluneční brýle a kompaktní fotoaparát zavěšený na krku, zatímco kolem něj stojí lidé v dobových oblecích a s kloboukem na hlavě. Vzezření tajemného muže je přinejmenším zvláštní.

Veřejnost asi nejvíce zaujal fotoaparát. Zatímco si mnozí myslí, že přenosné fotoaparáty byly vynalezeny až v 80. letech dvacátého století, Kodak ve skutečnosti vyráběl několik přenosných fotoaparátů, které byly dostupné již v roce 1941. Skeptici také poukazují na fakt, že muž má na sobě brýle, které dříve běžně používali horolezci.

View post on imgur.com

Hipster z roku 1941?

„Vím, že to není cestovatel v čase, ale je opravdu obtížné na to nemyslet, když vidím tento obrázek,“ píše se v jednom komentáři. „Na tyto sluneční brýle existuje patent z roku 1938. Není to cestovatel v čase, jen hipster ze 40. let,“ míní další osoba.

Co myslíte, jedná se o skutečného cestovatele z budoucnosti nebo se spíše díváme na výstředního chlapíka, který v roce 1941 šel takzvaně s dobou?

Zdroj náhledové fotografie: geralt / Pixabay, zdroj: Mirror

Total
0
Shares
8 komentářů
 1. Sorry jako, ale trička jsou podobná už od 19. století a sluneční brýle, které začaly v dvacátých letech, vypadaly už v padesátých letech nekulatě a podobně skoro všechny. Žádný extra pokrok od 40. let nenastal, to jen zmanipulovaná mládež je vedena k víře v opak. Se světem to jde v těchto ohledech naopak z kopce. Ten muž vypadá moderněji, protože je mezi starými lidmi.

 2. To je ale hovadina. Jakej blb tomhle může věřit ?

 3. Typický účes že 40. let, brýle pravděpodobně horolezecké nebo prostě do hor, přesně z této doby, nevidím žádnou mikinu na zip, ale nějaký druh svetru nebo spíše vesty, protože rukávy jsou jiné. Jediné, co je trochu zvláštní, je ten potisk na tričku s dlouhým rukávem, ale dá se předpokládat, že i to už bylo možné… Na fotoaparátu nevidím nic zvláštního, v té době už se běžně takto používali. Senzace, aby bylo každý rok co recyklovat 😁😁😁

 4. Podle mě je to fotomontáž slunce svítí ostatním na celou tvář jenom jemu hází stín

 5. Nemáte tam něco nového? To je pořád dokola to samé.

 6. Neodpovídá velikostně zdà se mi že má velkou hlavu…. myslím že je to fake

 7. Myslím, že je proti těm ostatním mužům prostě jen neupravený. Rozhalená nějaká vesta. Sportovní brýle do hor. Nemá košili, jen něco obyčejného. Nějakou teplákovou bundu. Nosili se přes hlavu.
  Ani klobouk nemá, ten nosili i mladí muži, když byli upravení a hezký oblečení. Ti okolo něj si museli ťukat na čelo.

Comments are closed.