Samsung Galaxy S22 Ultra

Revoluce v mobilním focení! Samsung ukázal obří kočku vyfocenou 200Mpx fotoaparátem

  • Samsung vloni ukázal první 200Mpx snímač
  • Jde o 1/1,22” fotoaparát ISOCELL HP1
  • Nově jej výrobce předvedl na obřím plátně

Samsung měl vloni na pomyslné pažbě jeden velký zářez. Už to vypadalo, že „závod o megapixely“ nikoho nezajímá, ale opak byl pravdou. Korejec totiž v září představil nový 200Mpx ISOCELL HP1, fotoaparát s brutálním rozlišením 16 384 × 12 288 bodů, který využívá optiku 1/1,22″ s naprosto bezprecedentní velikostí pixelů 0,64 μm.

Samsung si věří

Výrobce potvrdil, že s ohledem na aktuální světelné podmínky z něj polezou buď 12,5Mpx (2,56 µm), nebo 50Mpx výstupy (1,28µm) a samozřejmostí je také možnost fotit  v maximálním rozlišení. Isocell HP1 využívá Bayerův filtr, má fázové ostření a podporuje 10bitové barvy.

Další z jeho předností je to, že v režimu 200 Mpx zvládne téměř 8 fotek za sekundu. A video? Ani tady na nás nikdo nehraje levou. Natáčí v režimech 8K se 30 FPS, 4K s až 120 FPS a Full HD s 240 snímky za vteřinu.


Nepřehlédněte: Desetiletý kluk vytvořil mobilní hru, ve které na Putina házíte banány. Apple ji chtěl zablokovat


200Mpx kočka v akci

Proslýchá se, že jedním z vůbec prvních vlajkových modelů s tímto senzorem by mohla být nová Motorola Frontier, jež by měla dorazit v průběhu července, další telefony by mohly následovat během podzimu.

Každopádně svojí špetkou do mlýna se rozhodl přispět i Samsung. Na YouTube pověsil nové video, na kterém demonstruje možnosti fotoaparátu na obřím billboardu. Snímek kočky v záplavě ohromného množství detailů na velkém formátu opravdu stojí za to!

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ

Total
0
Shares