Telefon Motorola Frontier

Je to ještě vůbec telefon? Motorola v červenci představí obřího kyklopa s 200 Mpx

  • Populární brand uvede nový telefon
  • Bude se jmenovat Motorola Frontier?
  • Nabídne obří 200Mpx fotoaparát

Motorola chystá další parádní chytrý telefon. Tento kousek bude nesmírně zajímavý nejen díky výkonu a výbavě, ale zejména obřímu fotočipu od jihokorejského Samsungu.

Motorola Frontier

Čím více proužků, tím víc Adidas, vzpomínáte? Jako by se tohohle lidového rčení chytla i populární značka, která se rozhodla nepostávat opodál v krámu mezi regály s kefíry a pečivem. Motorola velmi dobře ví, že na termíny „větší, největší, nejvíc, nejlepší“ zákazníci slyší.

Aktuálně je nejvyšším rozlišením fotočipu použitého v mobilním telefonu 108 megapixelů. Spoléhají na něj třeba Galaxy S21 Ultra a S22 Ultra od Samsungu plus některé modely od Xiaomi a dalších konkurentů. To se však velmi brzy změní, jak informuje Gizmochina.


Nepřehlédněte: K Zemi se blíží možná nebezpečný asteroid, varuje NASA. Je velký jako čtyři mrakodrapy


Motorola Frontier 200 Mpx
Zdroj: Motorola, oficiální promo / Weibo

200 Mpx i 125 wattů

Motorola totiž už brzy představí nový model Frontier a bude to „nejmegapixelovější“ smartphone planety. Nabídne totiž hlavní fotoaparát s bezprecedentním rozlišením 200 megapixelů. Jen tak mimochodem, fyzická velikost čipu má být 1/1,5 palce a světelnost f/2.2.

Novinka (premiéra v červenci) by měla defaultně pořizovat 50Mpx, resp. 12,5 Mpx snímky (v závislosti na režimu 2 × 2 vs. 4 × 4). Na zádech se bude dále nacházet 50Mpx ultra-širokáč a 12Mpx teleobjektiv. Z další výbavy nemá chybět vlajkový procesor Snapdragon 8+ Gen 1, 125W nabíjení nebo parádní 6,67palcový OLED displej se 120 hertzy.

Zdroj náhledové fotografie: Motorola, tisková zpráva (ilustrační)

Total
0
Shares