Překvapený muž, telefon

Falešný bankéř na telefonu: mBank bije na poplach před novým trikem kyberšmejdů

  • Na klienty mBank útočí podvodníci
  • Chtějí získat údaje nutné k přístupu do internetové bankovnictví

mBank varuje klienty, že se množí počet útoků přes telefon. Podvodníci, kteří se vydávají za pracovníky banky, se snaží vylákat z důvěřivců přístup k internetovému bankovnictví. Pracovníci banky zdůrazňují, že nachytat se mohou i lidé, kteří jsou jinak velmi ostražití.


Nepřehlédněte: Na odvrácené straně Měsíce našli gigantickou kovovou strukturu. Sahá do hloubky 300 kilometrů


Jak odlišíte pracovníky banky od podvodníků?

V posledních týdnech se rozmáhají podvodné telefonní hovory, při kterých se volající vydávají za zaměstnance Bank. Kyberšmejdi přitom dokážou podvrhnout číslo volajícího, takže se lidem na displeji telefonu opravdu může ukázat, ze jim volá mBank.

Pamatujte, že banka od vás po telefonu nikdy nežádá hesla, údaje z platební karty, SMS kódy nebo další citlivé údaje. mBank po vás také nikdy nebude žádat, abyste peníze převáděli nebo vkládali na jiny účet.

V oficiální mobilní aplikaci si můžete ověřit, že opravdu mluvíte se zaměstnancem mBank. Jak to funguje?

Během telefonátu vám banka pošle notifikaci, kterou potvrdíte v appce. Poté se vám na mobilu zobrazí informace o tom, se kterým zaměstnancem mBank právě hovoříte. Jedná se o stejný postup jako u autorizace ověřování plateb.

Žena, telefon
Zdroj: Freepik / Freepik

TIP na závěr

Pokud chcete mBank kontaktovat, využijte volání z aplikace. Je to nejrychlejší způsob, jak se s ní spojit, a zároveň budete mít stoprocentní jistotu, ze hovoříte se skutečným zástupcem společnosti. Stačí na hlavní stránce kliknout na sluchátko v pravém horním rohu.

Zdroj náhledové fotografie: Elisa Ventur / Unsplash, zdroj: Mbank, vlastní

Total
0
Shares
2 komentářů
  1. Včera mi z mBank volaly během hodiny 2 různé buchty. Furt chtěly něco potvrzovat, možná to bylo ono.

  2. Tak něco podobného se mi stalo minulý týden,když mi volal údajný zaměstnanec Raiffeisenbank,nebylo mu dobře rozumět ,ale řekl mi ,že jsem se třikrát pokoušela poslat nějakému člověku 3x 8000 a že se převod nezdařil,že mi s tím pomůžou a pošlou reklamaci ! Byla jsem si na 100% jistá ,že jsem nikomu nic neposlala ,takže jsem telefonát ihned ukončila a kontaktovala přímo banku, kde mi pán potvrdil podvod ,takže to je u všech bank. Jsem sice starší ,ale ne hloupá .Jen mě mrzí ,že na Facebooku pod rouškou této banky jsou nabízené podvodné půjčky a správci skupin s tímto nic nedělají a de facto je v tomto podporují !

Comments are closed.