WhatsApp

Facebook opět vylepšuje WhatsApp. Skvělá funkce bude brzy dostupná všem!

  • WhatsApp již brzy spustí novou funkci
  • Ta je aktuálně dostupná ve WhatsApp beta
  • Mizející zprávy, které se samy mažou? Ano!

Oblíbená chatovací aplikace WhatsApp, za kterou stojí provozovatel sociální sítě Facebook, je s každou aktualizací na funkce bohatší. Před nedávnem dostala hned několik vylepšení, která se týkala nejen chatů, ale i slibovaných mizejících zpráv.


Nepřehlédněte: Vědci zachytili záhadný signál z kosmu. Zní jako tlukot srdce a opakuje se, tvrdí


Nejoblíbenější kecálek planety

Zvykli jsme si na to, že všechno, co napíšeme, se někam digitálně ukládá, aniž bychom o tom příliš přemýšleli. Je to, jako by nás sledoval všudypřítomný zapisovač, který vytváří trvalý záznam všeho, co sdělujeme. Rozhodnutí o tom, jak dlouho se má odeslaná zpráva zobrazovat, by proto mělo záležet jen a pouze na nás.

Možná jste to nevěděli, ale ve WhatsAppu můžete zapnout mizející zprávy jako výchozí nastavení pro všechny nové chaty. Pokud tuto možnost zapnete, bude každý nový chat s dalším uživatelem, bez ohledu na to, kdo z vás obou jej zahájil, nastaven na zmizení za zvolenou dobu.

Pro mizející zprávy jsou k dispozici následující časové intervaly: 24 hodin, 7 dní nebo 90 dní. Důležité je toto: aktuální nastavení platí v konkrétním chatu pouze pro nové zprávy. Nemá vliv na zprávy, které vám v konverzaci již byly doručeny nebo které jste odeslali předtím, než bylo automatické odstraňování zapnuto.

„Rozhodnutí, jak dlouho se zpráva zobrazuje, by mělo být ve vašich rukou,” uvedli vývojáři WhatsApp. „Zvykli jsme si zachovávat digitální kopii téměř všeho, co kdy napíšeme, aniž bychom o tom přemýšleli. Chaty se staly ekvivalentem poznámkového aparátu, který nás sleduje a vytváří trvalý záznam všeho, co jsme komu napsali.“

Jak tedy automatické odstraňování zpráv zapnout?

iPhone a Android: Přejděte do Nastavení aplikace WhatsApp => klepněte na Účet => Soukromí => Výchozí časový interval a zvolte požadovanou dobu, které je vám nejbližší.


Nenechte si ujít: Čína možná plánuje vojenské ovládnutí Měsíce, varuje šéf NASA


WhatsApp
Hromadné mizející zprávy / Zdroj: WABetaInfo

Nově pro všechny WhatsApp chaty

Android Central avizuje, že vývojáři appky zajdou v tomto směru ještě dál a nově mizející zprávy zpřístupní i na všechny existující konverzace s tím, že nemusíte funkcionalitu aktivovat pro každou zvlášť. Bude k dispozici hromadné zaznačení, pakliže uživatelé budou chtít.

Má to zatím malý háček. Novinka je k dispozici v rámci WhatsApp Beta pro úzkou skupinu testerů. V případě bezproblémového chodu, je v plánu aktualizace dostupná pro všechny. A co se intervalů týče, ty zůstanou beze změny.

Zdroj náhledové fotografie: ilustrační, antonbe / Pixabay

Total
0
Shares