Messenger

Facebook Messenger dostává nálož novinek, které si okamžitě zamilují úplně všichni

  • Messenger přidává možnost odesílat HD fotografie
  • Kromě toho můžete svým kontaktům posílat i celá alba

Chatovací aplikace Facebook Messenger patří k absolutním vládcům trhu, ještě se sourozeneckým WhatsAppem. O zelené aplikaci slýcháme častěji, teď ale několik významných novinek představila Meta také pro Messenger. Pojďme se na ně postupně podívat.


Nepřehlédněte: „Ahoj, rychle zkontroluj, zda jde o tebe.“ Českým Facebookem se šíří podvod, který lidem krade účty


Obrázky ve vysokém rozlišení

Funkce, kterou nedávno představil WhatsApp. Úplně každý teď i na Messengeru získává možnost odesílat obrázky ve vysokém rozlišení, bez nevyžádané komprimace, která aplikaci byla často a právem vytýkána.

Chcete-li plně využít možnosti fotoaparátu, můžete nyní odeslat fotografii ve vysokém rozlišení tak, že vyberete obrázek z nabídky galerie a aktivujete přepínač HD. Samozřejmě tímto způsobem můžete ve vysoké kvalitě odesílat i několik obrázků najednou.

A aby toho nebylo málo, Facebook Messenger nedávno rozšířil odesílání souborů přes chat. Nově můžete odeslat prakticky jakýkoliv formát souboru s velikostí do 100 MB.

Messenger a jeho nová funkce
Zdroj: Meta

Sdílená alba v Messengeru

Další významnou novinkou je sdílení celých alb, nejen jednotlivých obrázků. Stačí označit několik fotek, ťuknout na novou možnost „Vytvořit album“, popřípadě přidat označené snímky do již vytvořených alb. Pak odešlete celou sbírku, namísto jednoho či několika samostatných obrázků.

QR kód pro přidání do profilu

Nově se mohou uživatelé aplikace Messenger spojit s ostatními naskenováním jejich QR kódu nebo sdílením jejich kódu prostřednictvím odkazu. Stačí zahájit vlákno zprávy s novým spojením, přejít do Nastavení a klepnout na ikonu QR kódu v horní části.

Nová aktualizace by měla být již v těchto dnech dostupná jak pro iOS, tak pro Android. Pokud k vám ještě nedorazila, vyčkejte, nejnovější verze putuje k jednotlivým uživatelům vždy postupně.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: Meta

Total
0
Shares