WhatsApp

Velká změna ve WhatsAppu potěší uživatele Facebook Messengeru. Bude stačit jediná aplikace

  • Aplikace WhatsApp nabídne jednu velkou novinku
  • Přímo z aplikace si budete moci odbavit i chaty z jiných aplikací

WhatsApp nabídne již relativně brzy novou funkci, která může zásadně zamíchat s tím, jak přemýšlíme nad chatovacími aplikacemi. Po tlacích Evropské unie totiž umožní přidat do aplikace i zástupce jiných chatovacích aplikací.


Nepřehlédněte: WhatsApp změní pravidla chatovací hry. Nová funkce se vám bude hodit


Velká novinka pro WhatsApp

Spekulace o tom se vedou již nějakou dobu. WhatsApp prý začne agregovat konverzace z Facebook Messengeru, aby uživatelé nemuseli otevírat každou aplikaci zvlášť, ale vystačili si s jednou jedinou.

V minulosti o této funkci informoval server WABetaInfo. Následně práci na této funkci potvrdil i Dick Brouwer, jeden z šéfů WhatsAppu, pro magazín Wired:

„Existuje skutečné napětí mezi nabídkou snadného způsobu, jak tuto interoperabilitu nabídnout třetím stranám, a současným zachováním laťky soukromí, bezpečnosti a integrity aplikace WhatsApp.“

V praxi to znamená, že uživatel aplikace WhatsApp bude moci poslat zprávu uživateli aplikace Facebook Messenger, a naopak, aniž by musel používat druhou aplikaci. Podle Brouwera, který chce, aby si uživatelé mohli zvolit, zda se budou účastnit zasílání zpráv třetí stranou, to bude pouze na bázi opt-in.

Uživatelé budou mít samozřejmě možnost si tuto funkci zapnout, popřípadě ji nechat neaktivní a ignorovat ji.

WhatsApp
Zdroj: Meta

Jaké aplikace budou s WhatsAppem komunikovat?

Ze začátku však bude dostupný pouze Facebook Messenger, taktéž aplikace od společnosti Meta. Chatovací aplikace třetích stran, jako je Signal nebo Telegram, se budou muset s WhatsAppem domluvit na podmínkách.

To stejné platí o aplikaci iMessage pro iOS a iPhone. Ta dle Evropské unie nemusí být zpřístupněna i androidovým uživatelům. WhatsApp nicméně nezveřejnil, že by aplikaci plánoval do tohoto systému sdílených chatů zařadit.

Zdroj náhledové fotografie: Sara Kurfeß / Unsplash, zdroj: The Sun

Total
0
Shares