Muž sledující TV

Explodovala LED televize. Byt je zničený a rodina v nemocnici

  • V bytě vybuchla LED televize
  • Tři lidé museli do nemocnice

Výbuch LED televize způsobil velké neštěstí v Indii. Fragmenty obrazovky zranily tři lidi, jeden teenager bohužel po převozu do nemocnice zemřel. Co bylo příčinou vzniku požáru, ukáže vyšetřování policie. Na místě zasahovaly hasiči a záchranáři.


Nepřehlédněte: Výbuch Xiaomi telefonu v Česku! Exploze baterie změnila mobil v hořící pochodeň


Výbuch LED televize

Když přijdete na návštěvu ke kamarádovi, abyste se podívali na nějaký dobrý film nebo seriál, určitě nečekáte, že vám půjde o život. Zatímco k výbuchům chytrých telefonů občas dojde, o explozi chytré televize neuslyšíte prakticky nikdy. Dochází k tomu jen ve zcela výjimečných případech, ale před několika lety se to stalo i v Česku.

Bohužel, z dosud neznámých příčin nyní televizor explodoval také v jedné indické rodině. Při explozi byli zraněni tři lidé, z toho jeden, šestnáctiletý chlapec, zemřel krátce po převozu do nemocnice. Zpráva uvádí, že jeho obličej a krk zasáhly drobné a ostré částečky LED obrazovky. Matka a kamarád jsou v kritickém stavu.

Muž sledující TV
Zdroj: Bru-nO / Pixabay

Exploze poničila zdi bytu

Z dosavadního vyšetřování vyplývá, že televizor byl přidělaný na zeď, ale výbuch měl takovou intenzitu, že celá stěna popraskala. Sousedé z přilehlých domů pro tamní média uvedli, že slyšeli ránu a jejich první domněnka byla, že explodovala tlaková láhev na LPG.

Policista Swatantra Kumar Singh řekl, že hasiči zkontrolovali dům krátce po incidentu a uvedli, že v místnosti nebyl žádný jiný hořlavý předmět, který by mohl výbuch vyvolat. „Televizor byl jediným zařízením v domě, které explodovalo.“

Odborníci upozorňují, že jedním z důvodů, proč televize vybuchla, mohl být vadný kondenzátor. Explozi LED TV mohlo způsobit i přehřátí, případně přepětí či náhlé zvýšení napětí.

Zdroj náhledové fotografie: mohamed_hassan / Pixabay, zdroj: firstpost, indiatoday, india

Total
0
Shares
9 komentářů
  1. od rupleho kondíku fakt nepopraská zed, leda by ji meli ze slamy

    1. No, já jsem kdysi zkoušel připojit stejnosměrný elektrolyt na střídavinu a ten vnitřek po výbuchu prolít dveřma…

  2. Fake zpráva komentář nebo velmi zkreslená. Buď nešlo o LED TV nebo došlo k explozi zdrojového kondenzátoru, který má k výbuchu největší potenciál, ale zdaleka ne to co se popisuje. Muže dojít k požáru, to ano a stává se tak. Výbuchy kondenzátorů v používaných TV lze přirovnat max explozi špuntu šumivého vína, to muže být doprovázeno výbojem. V podstatě jde o tlakovou explozi několika ml. elektrolytu kondenzátoru jenž se vypaří a následný tlak nevydrží schránka kondenzátoru, nehledě na to , že je už od výroby na tuto závadu naříznutím připravena.

    1. A navíc veškerá elektronika je od uživatele oddělená plechem, který většinou tvoří nosnou konstrukci displeje. Takže i kdyby explodoval jakýkoli kondenzátor, je divák chráněn. Dioda z podsvícení nebo zobrazovač samotný nemůže nikoho ohrozit. Nejednalo-li si o nějakou extra kartonovou edici Made in P.R.C.

  3. No,u nás doma explodovala LED žárovka u nástropního světla a byl to mazec.Střípky po celé místnosti,naštěstí nikomu nic nespadlo do oka.V obchodě, kde jsem žárovky kupovala nevěřícně kroutili hlavami a nic víc.Přepětí v síti? Stěžujte si na lampárně vyjde to nastejno.

  4. Tak před lety nám explodovalo domácí kino sencor a zdemolovalo strop. Nejdříve při přehrávání vypnul zvuk a ikdyž se nastavil na maximum tak stále bylo jen ticho. Po vypnutí a následném zapnutí ovladačem se ohňostrojem, ránou a letícím plechem rozletělo domácí kino a bylo to. Stáří domácího kina asi 3 roky. Po prozkoumání zřejmě dva kondenzátory explodovaly takovou kadencí jako malý granát.

Comments are closed.