Výbuch, exploze, telefon

Explodoval další telefon čínského výrobce. Stížnosti poškozeného se firma vysmála

  • Když vám telefon exploduje v ruce, není to žádná sranda
  • Ale mnohem horší je, když vám výrobce sdělí, že si za to můžete sami

Jednomu mladíkovi se poněkud zkomplikovalo obyčejné textování na sociální síti WhatsApp. Zničehonic mu totiž v ruce vybuchl mobilní telefon. Otřesenému chlapci se kromě šoku vlastně nic moc nestalo. Reakce výrobce na potenciálně nebezpečný incident je však přinejmenším zvláštní – poškozeného slušně řečeno poslal k šípku.


Nepřehlédněte: Obrovský asteroid se blíží k Zemi. Je desetkrát větší než velryba. Máme se bát?


Chatoval na WhatsApp, když mobil najednou vybuchl

I když je poměr mezi mobilními telefony, které jsou na celém světě v oběhu, a občasnými explozemi roven spíše statistické odchylce, nelze takovou záležitost brát na lehkou váhu. Své o tom vědí v neblahé minulosti uživatelé smartphonu Samsung Galaxy Note 7, nově se výbuchy mobilů dostávají do popředí díky značce Oppo.

Jeden z uživatelů v Indii vlastnil chytrý telefon Oppo Reno 2 a byl s ním spokojený. Neřešil, že se nejedná o žhavou novinku za desítky tisíc, sloužil mu dobře a spolehlivě, přestože se v prodeji objevil už v roce 2019. Jednoho dne však muž jménem Vamshi chatoval na WhatsAppu, když mu telefon v ruce zničehonic explodoval. Mladík naštěstí nepřišel o prsty a neutrpěl žádné popáleniny, z šoku se za chvíli oklepal.


Nepřehlédněte: Výbuch mobilního telefonu. Jak problému předejít a jak situaci řešit?


Klukovi se v Oppo vysmáli

Se ztrátou zařízení se ale nehodlal smířit, a tak kontaktoval indické zastoupení společnosti Oppo, kterému poslal obsáhlou fotodokumentaci. Reakce výrobce ho ale mírně řečeno šokovala. Indické zastoupení Oppo mu totiž odepsalo: Vaše zařízení ve skutečnosti neexplodovalo, ale bylo vnitřně poškozeno. Nemůžeme to tedy považovat za případ výbuchu. Máte-li jakékoli dotazy, neváhejte se obrátit na naši službu.“

Vamshi tvrdí, že po této odpovědi s ním společnost Oppo přestala komunikovat. Možná došlo k tomu, že nějaký člověk na infolince hodil jeho případ pod koberec, aby se jím dál nemusel zabývat. Jenž to výrobce v žádném případě neomlouvá. Medializace tohoto případu snad pomůže zjistit, kde je pravda.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: Realmicentral

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Zrovna Indové jsou posedlí tím že si telefony všelijak upravují, rootují a instalují všelijaké romky/kernely. Já bych ho taky poslal do hajzlu 😀

Comments are closed.