Huawei P50 Pocket

Exkluzivně v Česku testujeme designovou pecku. Jaký je skládací Huawei P50 Pocket v plné palbě?

  • Začínáme testovat stylové skládací véčko Huawei P50 Pocket
  • Zaujme fotoaparátem, vysokým výkonem i krásným OLED displejem
  • V redakci máme limitovanou Premium edici

Huawei přivezl v uplynulých dnech do České republiky dvě novinky. Zajímavé je především véčko s ohebným displejem, které má název P50 Pocket. Designový přístroj vypadá fantasticky, ale je zbytečně drahý. Jak na nás zapůsobila jeho prémiová varianta v maximální možné konfiguraci, kterou exkluzivně testujeme?


Nepřehlédněte: Používáte Facebook Messenger? Tuhle novou funkci budete milovat


Naživo je P50 Pocket krásný

Huawei top model P50 Pro představil už loni v létě a nevypadalo to, že by se někdy dostal i mimo Čínu. Jenže nakonec si to rozmyslel a telefon bude v Evropě prodávat, a to i na českém trhu. Druhá novinka, kterou tu brzy začne nabízet, je podle nás ale mnohem zajímavější – je to krásné véčko.

Huawei P50 Pocket má výrazný design, na obrázcích vypadá krásně a stejně působivý je i naživo. Jako jedna ze dvou redakcí v České republice máme na testování prémiovou verzi. Konkrétně do naší redakce dorazilo provedení Premium Gold v paměťové konfiguraci 12 GB RAM a 512GB úložiště, tedy „v plné výbavě“.

Design krytu od Iris van Herpen

Telefon byl uložen ve větší krabičce, která svým zpracováním navozuje pocit luxusu. Po otevření víka se okamžitě dočtete, že design P50 Pocket Premium Edition vznikl ve spolupráci Huawei se světově uznávanou návrhářkou Iris Van Herpenové. O co jde? Na krytu smartphonu se nachází unikátní plastický vzorek, který na zakázku nadesignovala.

Huawei P50 Pocket
Huawei P50 Pocket. Zdroj: FONETECH.CZ

Jako Samsung, jen s lepším vnějším displejem

V principu je novinka hodně podobná Samsungu Z Flip 3, koncept je stejný, ostatně asi nejde nic moc jiného vymyslet – je to prostě moderní véčko. Huawei je ovšem výraznější a co víc, na zadní straně má dva výrazné kruhy, které odkazují na fotovýbavu P50 Pro.

Jeden kruh P50 Pocket je určený taktéž pro fotoaparáty, druhý je ovšem šikovný kruhový OLED displej s úhlopříčkou 1,04 palce a rozlišením 340 × 340 pixelů. Můžete na něm pohodlně číst notifikace ze sociálních sítí (vidět je nějakých 12 až 16 slov), přijmout hovor, aktivovat fotoaparát, nebo omrknout, jaké je počasí.


Nepřehlédněte: Xiaomi se překonává. Na další telefon POCO posílá MIUI 13 a Android 12


Pohodlně se drží

Překvapilo mě, že v ruce telefon neklouže a ani není příliš těžký, hmotnost je pouze 190 gramů. Vyzdvihnout si zaslouží také kloub, který je správně „tuhý“. Není tak problém položit si telefon na stůl, otevřít ho až do tupého úhlu (maximem je nějakých 110 stupňů) a pohodlně videotelefonovat přes Skype nebo jinou sociální síť.

Vnitřní displej po rozložení má úhlopříčku 6,8 palce. Je to perfektní OLED s obnovovací frekvencí až 120 Hz a rozlišení je FHD+, čili 2 790 × 1 188 px. Ocenit musíme jen nepatrný ohyb, který na pohled není viditelný. Že je přítomen zjistíte až ve chvíli, kdy po otevřeném displeji přejedete prstem, jinak nemáte šanci ho postřehnout.

Huawei P50 Pocket
Huawei P50 Pocket. Zdroj: FONETECH.CZ

Snapdragon bez 5G, slušný fotoaparát

Výkon P50 Pocket zajišťuje osmijádrový procesor Snapdragon 888 od Qualcommu, ale v úpravě bez podpory 5G. Huawei už více než dva roky trápí americké embargo a na nejmodernější sítě nemá nárok. Baterie má bohužel spíše průměrnou kapacitu 4 000 mAh, ale podporuje rychlé 40W nabíjení kabelem a 5W reverzní nabíjení (co se výdrže týče, tak skládačka Huawei je na tom lépe než Samsung).

Velkým tahákem skládacího smartphonu je také fotoaparát. V kruhovém modulu najdeme 40Mpx snímač s PDAF a laserovým ostřením a slušnou clonou f/1.8. Pro ultraširokoúhlé fotografie je připraven 13Mpx snímač s úhlem záběru 120 stupňů, který zvládá automaticky ostřit a tak poslouží i jako makro kamerka. Třetí snímač má rozlišení 32 Mpx a je to speciální senzor pro noční snímky. Pro selfie a videohovory je v průstřelu ohebného displeje připravena 10,7Mpx kamerka s clonovým číslem f/2.2. Fotoaparáty jsou rozhodně velkou předností Pocketu. V porovnání s Flipem3 od Samsungu tyto jasně vedou.

Zbytečně drahý a bez Googlu

Co se softwaru týče, těšit se můžete na operační systém Android a nadstavbu EMUI 12. Ta mimo jiné přináší i užitečný Super Privacy mód, který automaticky při složení véčka vypne mikrofon, kameru a pozastaví GPS sdílení polohy. Pro snadný přístup nabízí telefon dvě tradiční možnosti odemykání, kterými jsou sken obličeje a otisk prstu.

Huawei P50 Pocket bude na českém trhu dostupný pouze v paměťové verzi 8 + 256 GB. Cena je stanovena na 34 999 Kč, což mnohé kupce možná odradí. Konkurenční Samsung Z Flip 3 začíná na 26 990 korunách, parametrově nijak nezaostává a navíc podporuje Google služby. Čínský výrobce by měl vzít rozum do hrsti.

Mimochodem, námi testovaná zlatá varianta P50 Pocket s 12 GB RAM a monstrózním 512GB úložištěm se v Česku oficiálně nikdy prodávat nebude.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ

Total
0
Shares