Xiaomi Poco

Xiaomi se překonává. Na další telefon POCO posílá MIUI 13 a Android 12

  • POCO F3 GT je herní smartphone za hubičku
  • Má skvělý rychlý displej i speciální ovládací tlačítka na boku
  • Nyní dostává MIUI 13 a Android 12

Xiaomi pokračuje v aktualizaci svých smartphonů na operační systém Android 12 a především nadstavbu MIUI 13, která je doslova napěchovaná novinkami. Nyní se povoleného dopingu dočkal i herní model POCO F3 GT, který má parádní výbavu a přitom se prodává za pakatel.


Nepřehlédněte: Peklo zamrzlo! Telefony Xiaomi Redmi v Česku získávají nadstavbu MIUI 13


Peklo zamrzlo!

Asi není třeba příliš připomínat, jaké novinky prostředí MIUI 13 přináší. Tak jen v rychlosti. Součástí aktualizace jsou důležitá vylepšení základních vlastností včetně rychlejšího ukládání dat, vyšší efektivity procesů na pozadí, chytřejšího zpracování a delší výdrže baterie.

Uživatelé se mohou těšit na inteligentní widgety, které nově zobrazí víc informací a neméně šikovný je i postranní panel. Ten zobrazí oblíbené aplikace v plovoucích oknech pouhým přejetím prstu – aniž byste museli opustit aktuální aplikaci.

Xiaomi přináší i funkce Focused Algorithms a Atomizovaná paměť. První byla navržena tak, aby automaticky nacházela rovnováhu mezi výkonem a spotřebou energie, zatímco druhá analyzuje, jak aplikace paměť využívají, a rozděluje procesy na důležité a nedůležité.

Xiaomi si dalo záležet

Připomeňme, že na čelní straně POCO F3 GT najdeme AMOLED displej s úhlopříčkou 6,67 palce, klasickým Full HD+ rozlišením (2 400 × 1 080 pixelů) a frekvencí 120 Hz. Ta se při dotyku vyšplhá až na 480 Hz, takže máme před sebou opravdu rychlou obrazovku.

Procesorem je osmijádrový Dimensity 1200, jemuž dělá společnost operační paměť 6/8 GB RAM a vnitřní úložiště 128/256 GB. Telefon zaujme i triggery v podobě klasických tlačítek na pravém boku sloužící k ovládání her, RGB podsvícením v oblasti fotoaparátu a více než slušnou 5 065mAh baterií s rychlým 67W dobíjením.


Nepřehlédněte: Používáte WhatsApp? Tuhle novou funkci prostě musíte mít!


Fotoaparát je tu ovšem složený ze tří průměrných snímačů s rozlišením 64 + 8 + 2 Mpx (hlavní, ultraširokoúhlý a makro snímač). Cena POCO F3 GT po přepočtu na koruny je necelých deset tisíc korun a proto je obrovská škoda, že se v České republice neprodává.

Jak aktualizovat?

Pokud vlastníte telefon Xiaomi, Redmi nebo POCO a čekáte na MIUI 13, můžete dostupnost aktualizace ověřit v Nastavení = > O telefonu = > verze MIUI.

Před nedávnem uniklo, že v následujících dnech a týdnech nadstavba dorazí na následující smartphony: Xiaomi Mi 11, Mi 11 Ultra, Mi 11i, Mi 11X, Mi 11X Pro, Mi 11 Lite 5G, Mi 11 Lite 4G, Xiaomi 11 Lite NE, Xiaomi 11T, Xiaomi 11T Pro, Redmi 10, Redmi 10 Prime, Redmi Note 10, , Redmi Note 10 Pro Max a Redmi Note 8 (2021).

Zdroj náhledového obrázku: Vinicius Amnx Amano / Unsplash

Total
5
Shares
3 komentářů
  1. Peklo zamrzlo? No možná u Xiaomi ,protože jinak je rychlost aktualizací tragická. Stačí kouknout jak aktualizují jiní. Bohužel vrátit se k Xiaomi byla jedna velká chyba. Přístě za své peníze kouknu jinde. Koupite si od nich “vlajku” a dostanete maximálně 3 krát do roka bezpečnostní záplatu.

    1. Dostaneš víckrát (aspoň z mých zkušeností) ale v červnu dostaneš lednovou záplatu 🙂

Comments are closed.