Cestovatel

Existují cestovatelé v čase? 86 let staré video z českého seriálu Hledání ztraceného času je samý otazník

 • Na videu z roku 1937 je prý telefon
 • Je to definitivní důkaz o cestování v čase?

Video z roku 1937 zachycuje tajemnou ženu, která jde s přáteli po ulici a v ruce drží něco povědomého. Podle zastánců konspiračních teorií se jedná o cestovatelku v čase, která telefonuje z iPhonu. Jak se však ukazuje, za záhadami nemusíme cestovat až do USA, podobnou scénu najdeme totiž i v českém dokumentárním seriálu Hledání ztraceného času.


Nepřehlédněte: NASA zveřejnila unikátní video: Takhle vzácná zelená kometa Nishimura ztratila ohon


České video z roku 1937 boří internet

V epizodě nazvané Výlety pána duchovního, která je věnována Vratislavu Tichému, správci zámku v Žinkovech, si lze všimnout jedné zvláštnosti. Mezi poutníky prochází žena, která drží nějaký předmět u ucha a mluví u toho. Vše nasvědčuje tomu, že jde o mobilní telefon, ale vzhledem k délce záběru a ženám, které prochází před ní, to nemůžeme potvrdit stoprocentně.

Většina poutnic je oblečena do selských šatů a vlasy jim zakrývají šátky. Tmavovlasé ženy v modernějším oblečení, s odhalenými předloktími a malým kloboučkem na hlavě, si proto nelze nevšimnout.

Opravdu telefonovala s moderním dotykovým telefonem značky Apple, nebo se jen neškodně drbala za uchem? Těžko říct! Jisté je, že první jablečný mobil se v prodeji objevil až v roce 2007, tedy o 86 let později.

Drží v ruce telefon?

Pátrání po tom, zda moderní smartphone mohl existovat již před druhou světovou válkou, odstartovalo video, které se před časem objevilo v britském deníku Daily Mail.

Záznam z konce 30. let dvacátého století, na kterém je vidět žena mluvící do zařízení, které připomíná moderní mobilní telefon, mnozí pokládají za důkaz, že cestování v čase je skutečně možné.

Černobílé záběry natočené v areálu továrny kdesi ve Spojených státech poskytly některým lidem munici pro tvrzení, že mezi námi žijí lidé z budoucnosti.

Zda mladá žena skutečně telefonuje, není známo, ale jeden uživatel tvrdí, že je to jeho prababička. „Ta paní, kterou vidíte, je moje prababička Gertruda Jonesová. Bylo jí 17 let. Ptal jsem se jí na toto video a ona si vše pamatuje zcela jasně.“

„Říkala, že Dupont (majitel závodu, pozn. red.) měl v továrně oddělení telefonní komunikace. Experimentovali s bezdrátovými telefony. Gertruda a pět dalších žen dostaly tyto bezdrátové smartphony na týden na vyzkoušení,“ tvrdí vnuk sebejistě.

Nejedná se o první případ, kdy se na dobovém videu někdo objevil s mobilem. Před dvanácti lety byl zveřejněn krátký film Charlieho Chaplina z roku 1928, který taktéž údajně zachycuje ženu s „mobilem“.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem ČT, zdroj: Daily Star

Total
0
Shares
15 komentářů
 1. Je to cestovatelka v čase!! Dokonce s ní cestovaly i vysílače signálu 😉

  1. Toto už jsem několikrát rozebíral v diskusi. Pokud někdo disponuje technologií, která ho může přenést v čase, problém přenosu signálu z místa, kde v dané době signál nebyl, je již ten nejmenší problém. Argument, že v té době nebyly vysílače tudíž není na místě.

  2. Zpiva ve skupine a neslysi se, proto si zacpava ucho a doladuje ton. Easy..

 2. A přes jakou síť ta paní volala? Vodafone, T-Mobile nebo nějaká česká prvorepubliková 🤔

  1. PŘESNĚ TAK. MOBIL, JAKÝKOLI,BYL K NIČEMU V TÉ DOBĚ.

  2. Toto už jsem několikrát rozebíral v diskusi. Pokud někdo disponuje technologií, která ho může přenést v čase, problém přenosu signálu z místa, kde v dané době signál nebyl, je již ten nejmenší problém. Argument, že v té době nebyly vysílače tudíž není na místě.

 3. Cestovatelé v čase existují možná, blbci a konspirátoři, vidící pořád někde něco co tam není, existují určitě!

 4. na snímku není ani vidět že by něco držela a hned Apple?
  autor jede na něčem fakt slušným 😀

 5. Proc by to melo vzdycky byt nakousnute jabko?! To neznate jineho vyrobce? Nestaci napsat mobilni telefon?

 6. Je to blbost mobil bez infrastruktury. A kecy o tom že pro cestovatele v čase není problém telefonovat je kravina musel by udržovat stále otevřené okno do budoucnosti. Energetický zřejmě velmi náročné.az nemožné. Ještě tak nějakou malou vysílačku pro spojení s případným společníkem to bych chápal,ale mobil je nesmysl

  1. To, co ta žena drží v ruce, také nemusí být mobil tak, jak ho známe my. Chce to oprostit se od chápání věcí, na které jsme dnes zvyklí. Kvantová fyzika jistě navíc dává do budoucna možnosti komunikace, o kterých se nám dnes jen zdá. To zařízení, které my nazýváme „mobilem“, může být zařízení fungující na úplně jiném principu. Pravděpodobně jste těmi „kecy“ měl namysli můj komentář a musím říct, že mi to vlastně zrovna od Vás lichotí.

 7. Není ta Apple, je to stoprocentně Samsung Galaxy a55s max pro+++ z roku 2067,..což může vidět i úplnej blbec.

  1. Aho, víme že první býlí smatlrtphony, a už potom vynalezli obyčejné blbě telefony😀

Comments are closed.