iPhone

Drží muž v ruce skutečně iPhone? 80 let stará fotka vyvolala na internetu obrovský poprask

 • Další údajný důkaz o cestování časem?
 • Na 80 let staré fotografii je prý iPhone

Milovníci záhad se domnívají, že našli definitivní důkaz, že cestování v čase je možné, když na fotografii z období druhé světové války objevili smartphone. Snímek, který zobrazuje muže, jak v ruce drží povědomý předmět, je tak přesvědčivá, že zmátla dokonce i zatvrzelé skeptiky.


Nepřehlédněte: Peklo zamrzlo! Nadšenec spustil umělou inteligenci ChatGPT na počítači z roku 1984


Důkaz o cestování časem?

Fotografie z roku 1943 zachycuje neznámého muže v davu amerických vojáků v islandském hlavním městě Reykjavík. Poprvé se stala virální v roce 2016, kdy ji Kristján Hoffman zveřejnil na sociálních sítích.

„Uprostřed fotografie je muž opřený o výlohu s mobilním telefonem,“ napsal tehdy a upozornil na neobvyklé detaily postavy, která podle něj vypadá jako člověk ze současnosti.

Po letech obrázek na sociálních sítích opět vyvolal velký ohlas. Jedna skupina uživatelů se přiklání k teorii o cestování v čase, zatímco jiní jsou skeptičtí. „Tohle je důkaz, že první přenosný telefon byl vyroben v roce 1983, ale druhá světová válka se odehrála ve 30. až 40. letech minulého století,“ uvedl jeden z nich.

Většina komentujících je však nakloněna teorii, že jde o muže, který poslechem kontroluje, zda mu fungují hodinky. Této hypotéze nahrává skutečnost, že stojí hned u hodinářství. Jiní zase tvrdí, že se jen koncem dýmky škrábe v uchu.

„Kdybych cestoval o sto let zpět v čase s mobilním telefonem, nefungovalo by to, protože i kdybych měl telefon, neexistovaly žádné mobilní věže, které by přenášely signál,“ podotkl další.

Počítač na tisíce let staré soše?

Koneckonců to není poprvé, co historický snímek vyvolal rozruch mezi návštěvníky internetu. Internetem také kolují bláznivé teorie týkající se starověkého Řecka. Ty pro změnu tvrdí, že dávné věštkyně využívaly ke svým předpovědím moderní laptopy. Fanoušky umění pak zmátla dívka „držící iPhone“ na obraze rakouského malíře z 60. let devatenáctého století.

Zdroj náhledové fotografie: Daniela Araya / Unsplash, zdroj: NYPost

Total
0
Shares
15 komentářů
  1. Logicky se lidi zamyslete !!! Proč by v té době držel mobil u hlavy ??? Komu by v tom roce asi zavolal ???

  2. Kdepak, je to stará dobrá Nokia E52. Dodnes je používám, a poznám je na první pohled. A u ucha ji má proto, že poslouchá muziku, a sluchátka by tehdy budila nežádoucí pozornost 😄😄.

 1. Pardon, myslel jsem E5, ale predikce mi to změnila ne E52.

 2. By mě zajímalo, vždy když vidím takovejhle třaskavej článek o důkazech cestování do minulosti, proč se jedná o mobil. Nikdy nic jinýho.

  1. Pletete se… Vždy o iPhone… 😁 Trapná reklama .. 😉

 3. Jistě, v některých případech jde o úplně něco jiného, např. Dívka s mobilem, která jde na schůzku, to asi ne, i když brát si na rande modlitební knížku je divné, ale prosím. Ovšem některé obrázky nebo filmy jsou skutečně divné. Třeba na filmu Cirkus, ta paní určitě do něčeho mluvila, ale tenkrát nebyl žádný vysílač. Ovšem, já sám jsem potvrzením, že je dost nevysvětlitelných dějů na světě. Například, když během jednoho týdne před mýma očima zmizela rodina i s kočárkem a po druhé starší paní s nákupní taškou na kolečkách. No, skeptici, teď mluvte. A nic jsem nepil.

 4. Asi poslouchá MP3 a zapomněl si v budoucnosti sluchátka nebo přes malou červí díru volá do budoucnosti

 5. Reklama na iPhone 😂😂😂 teď nemají operátoři pokrytí pořádný všude, pořád výpadky, slabí signál nemluvě o internetu přes data. Vysílač by člověk asi těžko hledal.

 6. Kdyby se lidé a hlavně konspirátoři zajímaly o něco jiného než si vymýšlet všelijaké teorie, tak by věděli, že TEORETICKY se dá cestovat jen do BUDOUCNOSTI. Navíc na snímku není ani vidět co drží a nevím jak přišli na IPhone. V té době už třeba existovaly vysílačky a také mohl poslouchat rádio.

Comments are closed.