Samsung, fotoaparát

Co papír neprozradí. Samsung S23 Ultra bude mít dechberoucí fotoaparát i pořádnou baterii

  • Galaxy S23 Ultra dostane neuvěřitelný 200Mpx fotoaparát
  • Ostudu telefon neudělá ani výdrží na baterii

Premiéra nové top řady Samsungu se pomalu blíží. Zřejmě k ní dojde někdy během února příštího roku. Už teď ale přibývají neoficiální informace o nových smartphonech, a to především o tom nejlepším, modelu Galaxy S23 Ultra.


Nepřehlédněte: Umělá inteligence nakreslila poslední selfie, až svět ovládnou roboti. Obrázek vás k smrti vyděsí


S23 Ultra vytasí přelomový fotoaparát

Připravovaný Galaxy S23 Ultra bude vrcholem nové eskové řady. Od ostatních zástupců se bude lišit výbavou i designově, Samsung opět vsadí na hranatější tvar. Zasvěcení insideři o tom alespoň hovoří jako o hotové věci.

Známý únikář Ice Universe má k informacím ze Samsungu blízko, takže nepřekvapí, že s velkým předstihem teď přinesl informace o fotoaparátu očekávané novinky. Hlavní snímač bude mít podle něj neuvěřitelné rozlišení 200 Mpx.

Korejci údajně vsadí na vlastní (a dosud nepředstavený) senzor ISOCELL HP2. Doplnit ho mají 12Mpx ultraširokoúhlý foťák, desetimegapixelový teleobjektiv s trojnásobným optickým zoomem a desetimegapixelový periskop s desetinásobným přiblížením.

Samsung Galaxy S22 Ultra
Zdroj: FONETECH.CZ

Samsung přidá velkou baterii

A dobře na tom bude telefon i v oblasti baterie. Ice Universe prozradil, že nabídne kapacitu 5 000 mAh. Výdrž tedy nebude patřit k slabinám nového S23 Ultra a aby toho nebylo málo, whistleblower přisuzuje telefonu také nadcházející špičkový procesor od Qualcommu.

Qualcomm již dříve uvedl, že summit Snapdragon 2022 se bude konat od 15. do 17. listopadu letošního roku. Očekává se, že firma na této akci oznámí nový superčip Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, takže k uvedení Galaxy S23 Ultra dojde až v roce 2023.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: Realmicentral

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Myslíte? Mám na S22 Ultra 5000mah baterii a ta vydrží sotva jeden den. To samé S21 Ultra. Firmware doteď není dobře odladěný a to samé bude i u S23 modelu. A to že bude mít foťák 200mpx je sice hezké, ale snímač bude pořád stejný. Takže bude v podstatě jen foto softwarově doladěno a nic víc. 5000mah není dneska vůbec super výdrž s tímto firmware.

Comments are closed.