Číňané jdou proti proudu. Nový telefon Realme vám změří puls

Číňané jdou proti proudu. Nový telefon Realme vám změří puls

  • Chcete změřit srdeční tep na mobilu? Realme jeden takový brzy nabídne
  • Realme 9 Pro+ bude mít senzor srdeční frekvence ukrytý pod displejem

Značka Realme pracuje na nástupci povedené loňské řady s číslem osm. Už delší dobu víme, že letos přijdou přístroje s devítkou. A přestože zatím nebyly oficiálně představeny, díky mravenčí práci whistleblowerů už známe vzhled i částečnou výbavu špičkového Realme 9 Pro+.


Nepřehlédněte: Drastická změna ve WhatsApp: toto z populární aplikace navždy zmizí


Chcete změřit srdeční tep na mobilu?

Aktuálně jsou stále na trhu modely osmičkové řady, ale asi jen málokdo může popřít, že na nástupce už je nejvyšší čas. Nejzajímavější z celé devítkové série bude ten s označením Pro+. Dnes viceprezident společnosti Madhav Sheth, který je v komunitě příznivců značky známý tím, že je nebývale aktivní na Twitteru, prozradil jedinečnou funkci Realme 9 Pro+. Z jeho příspěvku vyplývá, že telefon nabídne senzor pro měření tepu.

To potěší každého, kdo dbá o své zdraví nebo má nějaké srdeční problémy a chce tak mít alespoň základní přehled o tom, co se s ním děje. Samotné měření má probíhat skrze čtečku otisků prstů zabudovanou pod displejem. Postačí, aby uživatel prst podržel na obrazovce a za několik sekund se dozví, jak na tom se srdíčkem je.

Rychlé nabíjení baterie a zářivý AMOLED displej

Realme 9 Pro+ podle dřívějších úniků nabídne osmijádrový procesor Dimensity 920. Vepředu bude mít 6,43palcový Super AMOLED displej s rychlou 90Hz obnovovací frekvencí a uvnitř pak najdeme baterii s kapacitou 4 500 mAh a svižným nabíjením 65 W.


Nepřehlédněte: Peklo zamrzlo! Telefony Xiaomi Redmi v Česku získávají nadstavbu MIUI 13


Realme není první

Závěrem připomeňme, že snímače tepové frekvence v chytrých telefonech nejsou žádnou raritou. Pokud si pamatujete, tak senzor pro měření pulsu obsahoval například Samsung Galaxy S5. K tomu sloužil docela nenápadný senzor na zadní straně pod fotoaparátem. Jeho přesnost byla všelijaká, ale pro základní orientační měření to stačilo.

Je samozřejmě otázkou je, jestli někdo snímač tepu v Realme 9 Pro+ v dnešní době ocení, když chytré náramky stojí pár set korun. Na druhou stranu, ne každý je příznivcem nositelné elektroniky, takže své fanoušky si tato funkce přece jen možná najde.

Zdroj náhledové fotografie: Rohit Morwani / Unsplash

Total
1
Shares
2 komentářů
  1. Kdyby místo hloupostí někdo vyráběl nějaký trochu výkonný kompaktní smartphone! Ty plácačky už mi lezou krkem!

  2. Krok zpět co kapacity baterie se týče, u mého Mobilní telefon realme 8 8/128 GB je 5000 mAh, tedy ač fony od realme díky ceně a vybavení jsou skvělé, hlavně fotografie s nimi, tu slabší kapacitu baterie nechápu.

Comments are closed.