Xiaomi 12T Pro

Číňané boří všechny rekordy a konkurence může jen závidět. Xiaomi za hodinu prodalo 350 tisíc telefonů

  • Xiaomi prodalo stovky tisíc smartphonů
  • Firmě na to stačila pouhá hodina

Společnost Xiaomi je jednou z nejpopulárnějších technologických společností současné doby, o čemž svědčí i nový prodejní rekord, který padl při uvedení řady smartphonů Redmi Note 12. Za pouhou hodinu se prodalo víc jak 350 tisíc kusů telefonů.


Nepřehlédněte: NASA objevila zabijáka planet. Největší asteroid za posledních 8 let se schovával v záři Slunce


Xiaomi Redmi Note 12 je prodejní trhák

Zájem zákazníků (přinejmenším těch v Číně) o produkty značky Xiaomi neopadá. Naopak. Důkazem je oznámení, že společnost za jednu hodinu vyprodala všechny dostupné kusy smartphonů z nedávno představené řady Redmi Note 12.

Celkem si zákazníci za šedesát minut rozebrali přes 350 tisíc telefonů. Kdo zaspal, má smůlu. Předprodej se znovu obnoví až za několik dní. Do prodeje telefony oficiálně vstoupí 11. listopadu.

Novou řadu Redmi Note 12 tvoří čtyři smartphony – Redmi Note 12, 12 Pro, 12 Pro+ a Redmi Note 12 Explorer Edition. Každý z těchto modelů má trochu jinou výbavu a cílí na jiného zákazníka.

Vybere si každý, záleží, kolik kdo chce utratit

Základní Redmi Note 12 používá procesor Snapdragon 4 Gen 1 a přináší 6,67palcovou AMOLED obrazovku s obnovovací frekvencí 120 Hz. Zaujme také 48Mpx hlavním fotoaparátem a 5 000mAh baterií s 33W nabíjením.

Note 12 Pro, 12 Pro+ a Explorer Edition mají jiný základ. Výrobce v jejich případě sáhl po čipu MediaTek Dimensity 1080. Note 12 Pro má baterii se stejnou kapacitou jako základní „dvanáctka“, ale s rychlejším 67W rychlým nabíjením. Na zadní straně najdeme také lepší fotoaparát s rozlišením 108 Mpx.

Na náročnější zákazníky pak cílí zbylá dvojice smartphonů. Redmi Note 12 Pro+ se blýskne 200Mpx fotoaparátem a 5 000mAh baterií s nabíjením o výkonu 120 W. Edice Explorer má v podstatě podobnou výbavu jen s tím rozdílem, že baterie je článku 4 300 mAh a rychlost nabíjení 210 W.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: GizChina

Total
0
Shares
1 komentář

Comments are closed.