Zdroj náhledové fotografie: Pixabay

Čína vyvinula umělou inteligenci, která čte myšlenky členů komunistické strany a testuje jejich loajalitu

  • V Číně otestují laojalitu straníků
  • Pomůže umělá inteligence a senzory

Čínští vědci tvrdí, že naprogramovali umělou inteligenci, která dokáže „číst myšlenky“ členů komunistické strany, a tak zjistí, jak moc jsou loajální. Upozornil na to server The Telegraph.


Nepřehlédněte: Umělá inteligence dokáže předvídat zločin týden dopředu s více než 90% přesností, tvrdí vědci


Čína vyvijí speciální software

V Číně naprogramovali software na bázi umělé inteligence, který úřadům pomáhá určit, jak jsou členové komunistické strany loajální. Podle zástupců Institutu umělé inteligence z města Che-fej nástroj analyzuje mozkové vlny uživatelů a zároveň detailně sleduje mimiku jejich obličeje, aby rozpoznal „úroveň přijetí ideologického a politického názoru“.

Video vysvětlující, jak software funguje, bylo staženo z čínských sociálních sítí a médií krátce poté, co tvůrci novinku oznámili a stejně tak došlo ke smazání všech článků o převratném vynálezu. Přesto je známo, jak systém funguje.

V podstatě jde o to, že člen sleduje videa o komunistické straně ve skleněné kabině, kde ho snímají kamery s umělou inteligencí a speciální senzory, které pak vyhodnotí míru jeho odhodlání být straně vděčný, naslouchat jí a následovat ji.

Umělá inteligence zabrání zločinu dříve než se stane

Čína se stále více dostává pod palbu mezivládních organizací kvůli používání pokročilých sledovacích technologií včetně umělé inteligence. Dle nedávné zprávy tamní vláda spolupracuje se soukromou společností na vývoji softwaru, který dokáže předvídat zločin dříve, než k němu dojde, a to pomocí dat o občanech. Podobný nástroj byl vyvinut také ve Spojených státech. Jeho tvůrci z univerzity v Chicagu o něm tvrdí, že předpovídá zločin s týdenním předstihem a s 90% přesností.

Zdroj náhledové fotografie: Pixabay, zdroj: Telegraph

Total
0
Shares