Výbuch, exploze, telefon

Chytrý telefon se změnil v hořící pochodeň. Majiteli explodoval přímo před obličejem

 • Objevil se další závažný incident
 • Opět v souvislosti s výbuchem telefonu

Pořádný šok zažil nejmenovaný muž, který svůj telefon přinesl do jedné z opraven, protože nebyl spokojený s výdrží baterie a chtěl, aby mu ji technik vyměnil. Nic v ten den ale nešlo zcela podle plánu a když oba muži stáli u pultíku, telefon zničehonic explodoval a změnil se v ohnivou kouli. Informuje o tom server New York Post.


Nepřehlédněte: První výbuch chytrých hodinek! Apple Watch se změnily v hořící kouli a muž musel do nemocnice


Telefon mu vybuchl u hlavy…

Událost se stala v Indii a celou ji zachytila CCTV kamera. Ve videu, které se okamžitě stalo virálním, je vidět, jak se technik z telefonu snaží vyjmout baterii, aby ji prohlédl, zatímco majitel se na vše dívá z opačné strany skleněného pultu.

Najednou však smartphone exploduje a aniž bychom chtěli přehánět, změní se v ohnivou kouli. Technik a zákazník celý incident naštěstí přežili bez následků. Měli obrovské štěstí.

Není jasné, co výbuch telefonu způsobilo. Baterie smartphonů však mohou explodovat z mnoha důvodů, od přehřátí až po fyzické poškození nebo degradaci v průběhu času. Kdybychom si mohli vsadit, v tomto konkrétním případě za explozí stojí neodborná manipulace.

Kauza jménem Galaxy Note 7

Exploze baterií u chytrých telefonů jsou poměrně výjimečné, ne však vzácné. Nejznámější je kauza modelu Samsung Galaxy Note 7. Kvůli stovkám případů, kdy baterie tohoto telefonu explodovala, se jihokorejská firma raději rozhodla, že produkt stáhne z prodeje.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: NYP

Total
0
Shares
3 komentářů
 1. No…. takže za 1) ne neměli strašlivé štěstí… ono toho ta baterka zas až tak moc neudělá. 2) Podle mizerného videa bych řekl, že byla nafouklá a pan technik jí propíchl což udělá jiskry a plyn uvnitř prostě exploduje 3) bylo to nemehlo :). Zdraví technik co tohle dělá každý den 😀

  1. Popravdě ta baterie je schopna udělat docela hodně a bagatelizování není na místě. Kromě toho, že při porušení obalu a kontaktu s okolním vzduchem dojde ke vzplanuti, tak i poměrně silně může prskat žhavou hmotu. Jestli vám jsou popáleniny málo, pak očekávejte i štiplavý dým.
   Za svou praxi mi ani jednou baterie nezačala hořet i když při demontáži občas solidně smrděla, ale kolegům se to občas vinou neopatrnosti a volbou špatných nástrojů a postupů povedlo. Možná v tom hrála roli i určitá lenost či neschopnost.
   Hold za 15 let praxe v autorizovaném servisu jsem zažil ledacos a jak to kolikrát řešilo i nejvyšší vedení výrobce. Škoda jen že tomu začíná vládnout laxní přístup či snad diletanstvi. Ale za ty mizerné platy se není čemu divit.

 2. Za naprostou většinou takovýchto incidentů stojí špatné zacházení s mobilem, nesprávná výměna či postup servisu a nebo použití neoriginalní baterie.

Comments are closed.