Apple Watch

První výbuch chytrých hodinek! Apple Watch se změnily v hořící kouli a muž musel do nemocnice

  • Hodinky Apple Watch vybuchly, došlo k tomu vůbec poprvé
  • Nešťastný majitel z obav o své zdraví navštívil pohotovost

Apple Watch vnímáme především jako prodlouženou ruku smartphonu. Zobrazují notifikace, ale také nám hlídají zdraví. Výrobce své chytré hodinky zároveň prezentuje i jako přístroj, který může zachránit život, což se ostatně už několikrát potvrdilo. Vůbec poprvé se teď ale setkáváme s případem, kdy jednoho člověka nedobrovolně poslaly do nemocnice.


Nepřehlédněte: Jak zvládnout energetickou krizi? Zrušme leteckou dopravu a ekonomické školy, používejme selský rozum, radí expert


První exploze Apple Watch

Příběhů ohledně toho, jak Apple Watch někomu pomohly v nouzi, je celá řada. Zachránily například člověka, kterého doma přepadl lupič, pomohly muži, který si šel zabruslit a propadl se pod ním led a v dobrém na ně určitě vzpomíná i senior, jenž ve svém příbytku upadl a nebyl schopen vstát.

Nejnovější příběh, na který upozorňují zahraniční média, je však ze zcela jiného soudku. Hodinky explodovaly. Nešťastný majitel Apple Watch Series 7 se se svým příběhem svěřil serveru 9to5mac.

Muž uvedl, že si jednoho dne všiml, že jsou Apple Watch teplejší než obvykle. Poté zjistil, že je zadní strana naprasklá a hodinky začaly zobrazovat varování o vypnutí kvůli vysoké teplotě. Zdůraznil, že nebyl na přímém slunci, ale celý den trávil ve svém domě. Neváhal a kontaktoval podporu společnosti Apple, aby jí vysvětlil situaci.

Apple chtěl muže umlčet

Vedoucí péče o zákazníky ho vyslechl a informoval nadřízeného, který mu poradil, aby se hodinek nedotýkal. Tím bohužel celý příběh neskončil. Hodinky se další ráno ještě více zahřívaly, a dokonce u nich prasklo sklo, které kryje displej.

Muž se kvůli reklamaci rozhodl stav hodinek zaznamenat na video, ale když Apple Watch držel v rukou, začaly najednou vydávat „syčivé zvuky“ a explodovaly. Odhodil je pohotově na pohovku, kde po sobě ale zanechaly seškvařený podpis. A aby toho nebylo málo, muž raději ihned navštívil pohotovost, protože se obával možné otravy olovem.

Apple okamžitě zahájil vyšetřování celého incidentu, a dokonce zajistil vyzvednutí poškozených hodinek pro interní testování. Poškozenému také poslal dokument s žádostí, aby svůj příběh nikde nešířil a nechal si ho pro sebe, to ale muž odmítl a svěřil se médiím.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: 9to5mac

Total
1
Shares