Chytré hodinky, platba

Chytré hodinky: 5 tipů pro bezkontaktní placení v Česku

  • Chytré hodinky zažívají v posledních letech doslova boom
  • Po mobilním telefonu jde o dalšího parťáka na každý den
  • Víte, že mimo nejrůznější senzory a funkce s nimi můžete platit?

Chytré hodinky jsou aktuálně hodně in a nutno dodat, že tento trend trvá už hezkých pár let. Stejně jako mobilní telefon představují výborného každodenního pomocníka. Můžete s nimi monitorovat svůj tep, máte přehled o nejrůznějších outdoorových aktivitách, hodí se i fitness funkce. A jako bonus s nimi můžete v pohodě vyrazit na nákup. Které to jsou?

Chytré hodinky s Apple Pay

Ponechme teď stranou fakt, že spousta remcalů nemůže tuhle značku vystát. Skutečnost je taková, že zvláště mezi mladými uživateli zkrátka letí. Pokud máte novější modely chytrých hodinek Apple Watch Series, tak mimo plejádu funkcionalit máte v České republice jistotu, že s nimi bez problémů zaplatíte. Apple Pay podporují snad všechny velké banky na trhu, takže telefon ani peněženku nepotřebujete.

Chytré hodinky Apple Watch Series 6
Chytré hodinky Apple Watch jsou drahé, ale bezkontaktní platby mají v malíčku

Zatím nefunkční Google Pay

Google Pay ocení zejména majitelé smartphonů s operačním systémem Android. Zatímco na nich tahle služba funguje v Česku skvěle, smartwatch s hodinkovou platformou Wear OS nemají šanci. Americký podnik se sice nechal slyšet, že s nástupem nového Wear OS 3.0 bude všechno jinak a službu u nás spustí ještě do konce roku, ale dokud se to nestane, vše zůstává jen u slibů.


Nepřehlédněte: Recenze Huawei Watch 3: perfektní Harmonie?


Samsung Pay? Uvidí se!

Jihokorejský Samsung má momentálně trable na poli smartphonů, protože na něj zle dotírá konkurenční Xiaomi, nicméně vrásky by mu mělo dělat i to, že jeho chytré hodinky v Česku stále platit neumí. Jistě, jsou skvělé, vypadají báječně, jen na nákup se zatím nehodí. Samsung Pay, ač v Evropě populární, je pro nás stále zapovězené. Stejně jako Google však Korejec slibuje, že se to ještě letos změní.

Hodinky Fitbit
S hodinkami Fitbit nepotřebujete k nákupu peněženku| foto: Fitbit

Fitbit Pay funguje skvěle

Fitbit Pay funguje! Pro nás Čechy tak představují skvělou možnost, jak využít bezkontaktní placení. Jak to bude do budoucna, toť otázka. Podnik před pár lety odkoupil Google a momentálně se neví, jestli se zachovají obě platformy nebo dojde k jejich sjednocení. I tuto službu podporuje téměř každá česká banka, takže za nás palec nahoru!

Na Garmin Pay je spoleh

Jak se říká: Buďme rádi za ty dary! Pokud máte chytré hodinky značky Garmin, placení s nimi jde doslova samo díky mobilní aplikaci Garmin Connect. Stačí vám jen spárovat platební kartu s virtuální peněženkou v hodinkách a je vymalováno! Zabezpečení je špičkové, podpora taky, vtírá se jen otázka: Proč to tak neumí i ostatní?!

Placení hodinkami je rychlé a bezpečné. Samotná platba šifrovaná a žádné u vašich údajů, ať už jde o číslo karty apod., se nikde neukládá. Stačí jen mít takové smarwatch, které spolehlivě fungují, a můžete vyrazit do svého oblíbeného obchodu nebo podniku.

Total
2
Shares