Xiaomi 12T Pro

Chcete nadupaný fotomobil, co nestojí majlant? Xiaomi připravuje 200Mpx monstrum za pár tisíc

  • Levný smartphone s extrémním 200Mpx fotoaparátem?
  • Není to žádné sci-fi, jeden takový brzy nabídne Xiaomi

Před lety bylo takové rozlišení mobilního fotočipu utopií, nicméně na sklonku roku dorazí smartphone s 200Mpx fotoaparátem i do střední třídy. Aktuálně je to nejvyšší rozlišení, které mohou mobilní fotoaparáty nabídnout. A jak se ukazuje, zdaleka nemusí být výsadou jen špičkových modelů za desítky tisíc.


Nepřehlédněte: Disney+ bez reklam končí! Po vzoru Netflixu vysílání zaplaví reklamou, budete mít zájem?


Xiaomi s kanónem na vrabce

Snímače s rozlišením 200 Mpx jsou k dispozici už delší dobu, přesto se zatím nenašel jediný výrobce, který by ho implementoval do telefonu ve střední třídě. Změnit by se to mělo v nejbližších dnech, kdy Xiaomi představí své „želízko v ohni“ Redmi Note 12 Pro+.

Rozhodně nejde říci, že čím víc megapixelů, tím lepší fotky. Na druhou stranu jsou megapixely obrovským marketingovým lákadlem. Uvědomují si to samozřejmě i výrobci, a tak se snímače s vysokým rozlišením už delší dobu objevují i ve střední a nižší střední třídě – čísla prodávají, tak to je.

První levný telefon, který jako dostane foťák s 200Mpx snímačem, se bude jmenovat Xiaomi Redmi Note 12 Pro+. Přesný termín premiéry očekávaného zařízení neznáme, ale s ohledem na to, jak se s ním už Xiaomi chlubí, to asi dlouho trvat nebude.

Zafotíte si i v plném rozlišení 200 Mpx

V Redmi Note 12 Pro+ použije výrobce zbrusu nový snímač ISOCELL od Samsungu; údajně vsadí na čip o velikosti 1/1,4 palce s pixely o 0,53 mikronech a podporou technologie pixel binning ve dvou režimech: v prvním fotoaparát spojí 4 pixely, takže výsledná fotografie bude mít rozlišení 50 Mpx, zatímco ve druhém do jednoho složí hned 16 pixelů, čímž vznikne datově méně objemnější 12,5Mpx fotografie.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: AA

Total
0
Shares
2 komentářů

Comments are closed.