Disney+

Disney+ bez reklam končí! Po vzoru Netflixu vysílání zaplaví reklamou, budete mít zájem?

  • Nastává konec sdílení účtů na Disney+?
  • Nové předplatné ho možná zruší

Po Netflixu si na sdílení jednoho účtu více uživateli posvítí další významná streamovací služba a levnější tarif s reklamami lidem nabídne i Disney+. Upozornil na to Steve Moser ze serveru MacRumors, který na svém Twitteru uveřejnil část kódu, který chystanou změnu prozrazuje s předstihem.


Nepřehlédněte: Blíží se konec sdílení účtů na Netflixu? Firma zavádí novou a úplně zbytečnou funkci, jen o tom zatím neví


Tak trochu to vypadá, jako kdyby si zástupci významných streamovacích služeb dali sraz někde v restauraci, kde se všichni shodli na tom, že do svých nabídek brzy zařadí levnější předplatné s reklamou, aby to lidem trochu „usnadnili“.

Nedávno tarif Basic with Ads ohlásil Netflix, který ho nejdříve spustí ve vybraných zemích (od 3. listopadu), aby zjistil, jak na reklamy reagují lidé. Pokud se firma nesetká s vyloženě negativními reakcemi, nabídne předplatné i jinde včetně České republiky a Slovenska.

Levnější Disney+. Dáte si říct?

Podobnou aktivitu v posledních týdnech vyvíjí i programátoři Disney+. Nový tarif s reklamou společnost uvede během prosince. Vysílání nejenže bude zaplevelené reklamou, ale předplatné nenabídne ani funkce GroupWatch a SharePlay. Po vzoru Netflixu nejspíše dojde také ke snížení rozlišení pouze na HD a odebrání možnosti sledovat filmy offline.

Netflix získá náskok

Prozatím nevíme, kdy Disney+ veřejnosti nový tarif oficiálně oznámí, natož abychom vám teď sdělili, kolik za levnější tarif uživatelé zaplatí. Pokud ale služba skutečně počítá s tím, že ho do nabídky zařadí od prosince, dělí nás od tohoto okamžiku maximálně týdny.

Připomeňme, že v rámci levného tarifu na Netflixu budou reklamy dlouhé 15 nebo 30 sekund a budou se vysílat během seriálů a filmů nebo před nimi. Na hodinu má v průměru připadnout čtyři až pět minut reklamy. Podobné to zřejmě bude i v případě Disney+.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: Moser

Total
0
Shares