HONOR Magic5 Lite

Chcete mobil, který vydrží až 3 dny bez nabíjení? Zkuste novinku v Česku, HONOR Magic

  • Mezi hlavní přednosti telefonu excelentní výdrž na baterii
  • Nový HONOR má však i další trumfy v rukávu

Prestižní organizace DxOMark, která ve svých laboratořích důkladně testuje a hodnotí mobilní telefony, ocenila smartphone HONOR Magic5 Lite a udělila mu 1. místo za výjimečný výkon baterie. Chytrý telefon se rozhodli prověřit i influenceři v rámci speciální výzvy – baterie zvládla dva náročné dny intenzivního provozu zcela bez nabíjení. 


Nepřehlédněte: Číňané vyrobili nejlepší fotomobil na světě. Konkurenci strčí s prstem v nose do kapsy


Smartphone HONOR Magic5 Lite zaujal společnost DxOMark i coby nejtenčí a nejlehčí telefon ve své kategorii s garantovanou kapacitou baterie až 2 dnů bez nabíjení. Při testování v laboratoři DxOMark navíc vydržela při středně náročném používání 74 hodin, tedy více než 3 dny, na pouhé jedno nabití. Laboratoř udělila smartphonu celkem 152 bodů, a tím jej zařadila na první místo celosvětového žebříčku. Skóre vychází ze tří testů: autonomie, nabíjení a účinnost, přičemž si ze všech testů odnesl špičkové výsledky.

Práce i zábava bez starostí o baterii

Jak ukázaly testy i zátěžová výzva pro influencery, tento smartphone zvládne v plném zápřahu až dva dny. A co konkrétně baterie vydrží? Až 29 hodin streamování hudby z YouTube, až 21 hodin brouzdání po sociálních sítích nebo 11 hodin hraní her. Za 30 minut nabíjení pak zvládne dalších 12,5 hodin streamování videa. 

Inteligentní řešení softwaru

Co se týče softwaru, HONOR použil pro optimalizaci výkonu několik technik. Smartphone inteligentně kombinuje využívání velkých výkonných jader a malých úsporných jader procesorů podle toho, jak je zařízení využívané, čímž se snižuje spotřeba energie. Pokročilé je i řízení na úrovni aplikačních procesů – když uživatel aplikaci nevyužívá, systém její proces „zmrazí“. Smartphone zároveň inteligentně vybírá síť 4G/5G, aby splnil požadavky na rychlost připojení, a detekuje-li problémy se spotřebou energie i při vypnuté obrazovce, upozorní uživatele vyskakovací zprávou. Tím vším efektivně šetří baterii.

HONOR Magic5 Lite
Zdroj: HONOR

Tenký a lehký vytrvalec

Hledáte-li chytrý telefon, který vám ušetří starosti o baterii a zároveň hravě zvládne neustálý provoz, práci i zábavu, nemusíte se nutně bát velkých rozměrů ani vysoké hmotnosti. HONOR Magic5 Lite je totiž ve své kategorii nejtenčí a nejlehčí chytrý telefon s 5100mAh baterií. Výkonnou baterii se výrobcům podařilo vměstnat do malého a tenkého zařízení, které svými příjemnými rozměry mile překvapí. Baterie s výjimečnou energetickou hustotou je o 3 % tenčí než je běžné a díky nově vyvinuté, lehké hliníkové slitině jsou středové rámečky o 4 gramy lehčí a o 15 % tenčí. Výsledkem je lehký, pevný a kompaktní přístroj.

Zkouška ohněm: 2 dny v rukách influencerů

Zajímavou akci na prověření baterie vymyslela společnost HONOR pro influencery. Těm dala tento chytrý telefon k dispozici na dva dny, během kterých měli telefon prověřit v různých,  na spotřebu baterie, náročných situacích. K těm patřilo přehrávání hudby a videí, chatování, sdílení obrázků a videí nebo vytváření vlastního obsahu a živých vysílání, bez omezování dat, GPS navigace a aplikací. Všichni influenceři z různých zemích měli po obou dvou dnech svůj HONOR Magic5 Lite stále v provozu s funkční baterií, bez jediné vteřiny zapojení do nabíjecího adaptéru.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem HONOR, zdroj: HONOR TZ

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Ha ha,přece záleží na tom,jak se telefon používá,ten článek a hlavně nadpis je zavádějící,když používám můj mobilní telefon, Google pixel 6,dříve jsem měl poco X3 NFC,tak každé ráno zapnu data,cele dopoledne telefonují v práci,od 6.30 do 13.00 koukám na internet,data zapnuté celý den až do večera,a nabíjím když to má 35 %.kdyz je telefon v klidu, pohotovostní režim,jen sem tam volám, výdrž je tři dny v pohodě,takže je jedno,co máte za mobil, výdrž záleží na něčem jiném,jo v práci mám Samsung e20,tam jen minimum volání, výdrž je 7 dní.. dobrý že..

Comments are closed.