HONOR Magic 5 Pro

Číňané vyrobili nejlepší fotomobil na světě. Konkurenci strčí s prstem v nose do kapsy

  • Nečekaný šampion mezi fotomobily
  • Nejlepší je teď HONOR Magic 5 Pro

Nový HONOR je jeden z technicky nejdokonalejších smartphonů současnosti. Test organizace DxOMark pak ukázal, že to platí i v případě kvality jeho fotoaparátu, protože mnohem slavnější soupeře přeskočil docela výrazně.


Nepřehlédněte: Xiaomi jde po krku Applu. Xiaomi 13 je supertelefon s foťákem Leica a tiskárnou zdarma


HONOR Magic 5 Pro ovládl žebříček fotomobilů

Pořadí na čelních příčkách žebříčku fotomobilů organizace DxOMark se v poslední době mění docela často. Změna přichází doslova s každým top modelem těch nejznámějších značek.

Ještě donedávna vedl Huawei Mate 50 Pro, kterému na paty šlapal Pixel 7 Pro, nejnovější smartphone od Googlu. Teď se však na první místo v žebříčku trochu překvapivě vyšvihla jiná značka. 

Novým vládcem testu DxOMark je smartphone HONOR Magic 5 Pro. Telefon celkově získal 152 bodů, což je o tři více, než kolik má doposud vedoucí Huawei a o pět bodů více, než dosáhl Pixel.

Zajímavý je však i pohled na jednotlivé složky skóre u Magicu 5 Pro a jeho porovnání s konkurencí. Za samotné focení telefon získal 154 bodů, o 2 víc než Huawei Mate 50 Pro, o 6 víc než Pixel 7 Pro a o 9 víc, než iPhone 14 Pro Max.

Nečekaný šampion

HONOR Magic 5 Pro získal vynikající skóre téměř ve všech disciplínách. Redaktoři si všímají především toho, že u tohoto modelu šum prakticky neexistuje, a to i v případě, kdy je foceno v šeru a noci.

Špičkové je také hodnocení zoomu, opět platí, že zatím nikdo v této disciplíně více bodů nezískal. Připomeňme, že smartphone nabízí až 100násobné přiblížení.

Nový HONOR je tedy momentálně absolutní špičkou, kterou si budou moci pořídit i zákazníci v Česku. Zatím však víme jen to, že cena telefonu bude začínat na částce 1199 eur, v přepočtu 28 300 korun. Zákazníci dostanou na výběr jen jednu paměťovou variantu – 12 GB RAM + 512 GB.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem HONOR, zdroj: GizChina

Total
0
Shares
4 komentářů
  1. Pan Bartoš je sjetý nebo neví že DXo je výrobci podplacená sr..ka? Tohle se na konkurenční vlajky vůbec nechytá 😂🤦

    1. Necekany sampion? Kdyz ve sve dobe byla ctyrka nejlepsi fotomobil?

Comments are closed.