Baterie, telefon

Chcete lepší výdrž? Hned se zbavte těchto aplikací, které vysávají baterie telefonů upír!

 • Nabíjíte váš chytrý telefon stále častěji a netušíte proč?
 • Ukažme si, které aplikace jsou největšími zločinci na baterii

Společnost pCloud znovu připravila přehled mobilních aplikací, které nejvíc ovlivňují výdrž baterie smartphonů s operačním systémem Android. Nejčastěji jde o nástroje, které používáme každý den.


Nepřehlédněte: Muži přišla od O2 faktura na půl milionu. Doplatil na hloupou chybu a přitom stačilo tak málo


Tyto aplikace nejvíce vybíjí baterky

Moderní smartphony dnes mají vše, co uživatel potřebuje. Velké jemné displeje, výkonu na rozdávání a často i kvalitní fotoaparát. Jen ta výdrž baterie by mohla být lepší. Překvapivě snadným receptem, jak toho dosáhnout, je smazání několika aplikaci. Z testu společnosti pCloud vyplývá, že se výdrž baterie prodlouží a telefon se zrychlí.

V obchodě Google Play najdete nespočet aplikací pro zařízení se systémem Android. Existují služby pro všechno, ale celkově mají uživatelé tendenci stahovat stále stejné populární aplikace. Abyste však o baterii ve svém smartphonu pečovali co nejlépe, na některé z nich byste vůbec neměli pomýšlet.

Experti společnosti pCloud sledovali různé funkce u 100 aplikací včetně průměrných požadavků na baterii, které potřebují pro přístup k mediálním souborům, připojení k internetu, úložišti, historii hovorů, poloze, zprávám, kontaktům, mikrofonu, fotoaparátu a kalendáři. Kromě toho se také zaměřili, zda aplikace disponují funkcí tmavého režimu a sledovali, jak často přistupují k osobním údajům uživatelů.

Baterie, telefon
Zdroj: FreePhotosART / Pixabay

Jak se dalo očekávat, problémové aplikace jsou ty, které jsou populární. Pokud bychom se zaměřili pouze na sociální sítě, tak první místo suverénně obsadil Facebook – je to totální energetický upír a pokud aplikaci odinstalujete, baterii hodně ulevíte. V seznamu však figurují ji další „známé firmy“, jako Instagram nebo WhatsApp. Baterii více než zdrávo ždímají i seznamka Tinder, Snapchat a YouTube.

Podívejte se, v čem je problém

Chcete zjistit, která z aplikací je zodpovědná za rychlejší vybíjení baterie vašeho smartphonu? S radostí poradíme! Otevřete nabídku Nastavení a vyhledejte sekci Baterie. Sledování toho, které aplikace spotřebovávají nejvíce baterie, se může hodit, zvláště pokud vašemu telefonu dochází šťáva a vy jste v situaci, kdy nemáte po ruce nabíječku.

Tyto sociální sítě představují problém:

 1. Facebook
 2. Instagram
 3. Bumble
 4. Snapchat
 5. Tinder
 6. Grindr
 7. Likke
 8. Twitter
 9. Houseparty
 10. TikTok

Deset největších žroutů baterie:

 1. Fitbit
 2. Uber
 3. Skype
 4. Facebook
 5. Airbnb
 6. Instagram
 7. Tinder
 8. Bumble
 9. Snapchat
 10. WhatsApp

Zdroj náhledové fotografie: StockSnap / Pixabay, zdroj: GizChina

Total
0
Shares
1 komentář
 1. Baterie? Poslední mobilní telefon s baterií byl vyroben koncem minulého století.
  Smazat aplikace? A co třeba napsat návod, jak tenhle dost složitý úkon provést? A nebylo by spíš lepší je jednoduše odinstalovat?

  A to si říkáte Techsvět… 👎

Comments are closed.