Cestovatel v čase, budoucnost

Cestoval Ježíš Kristus časem? Na 428 let starém obraze drží sovětskou družici Sputnik

  • Další údajný důkaz o cestování časem?
  • Na více než 425 let starém obraze je vidět sovětská sonda Sputnik

Příznivci záhad spatřili na 428 let starém obraze něco, co vypadá jako slavný sovětský satelit, což na internetu vyvolalo konspirační teorie o tom, že Boží syn uměl cestovat v čase.


Nepřehlédněte: Koncesionářský poplatek za počítač a mobilní telefon? Raději je úplně zrušit! radí expert


Cestoval Ježíš časem?

Milovníci konspiračních teorií o cestování v čase mají další „důkaz“, jak jej prokázat. Na malbě z roku 1595 totiž objevili něco neuvěřitelného.

Obraz Oslava eucharistie, který namaloval Ventura Salimbeni, zobrazuje Otce, Syna a Ducha svatého, kterého představuje bílá holubice. Zdá se však, že na mistrovském díle je vyobrazeno ještě něco – modrá koule s hroty trčícími z jejího povrchu. Podle některých konspiračních teoretiků se jedná o Sputnik, první umělou družici, která odstartovala v roce 1957 kosmickou éru lidstva. Na oběžnou dráhu ji vyslal SSSR.

Steve Mera, předseda Manchesterské asociace pro paranormální vyšetřování (MAPIT) a lektor, na konferenci, které se zúčastnil britský deník Express, řekl: „S fenoménem UFO začíná být spojeno mnoho náboženských konotací.“

„Tento obraz (Oslava eucharistie) byl namalován kolem roku 1600 a nikdo nikdy pořádně nevěděl, co je jeho sdělením, dokud jsme se tak trochu nepodívali na Sputnik, což byla první družice, která obletěla Zemi.“

„Co je opravdu, opravdu zajímavé, je to, že je to překvapivě podobné Sputniku, dokonce do té míry, že jsou tam malé antény,“ řekl s tím, že Salimbeni o družici, která byla vypuštěna Sovětským svazem 362 let po dokončení obrazu, nemohl vědět.

Mera není jediný, kdo bizarní teorii o cestování Ježíše v čase propaguje – podivného jevu si všimli i uživatelé Twitteru. „Právě jsem si obrazu všiml na internetu a poznal jsem Sputnik. Je to prostě něco zvláštního, o čem je třeba přemýšlet…“ uvedl jeden z nich. „Na obraze Oslava eucharistie z roku 1595 je namalován Sputnik. Zastánci konspiračních teorií věří, že to dokazuje cestování v čase,“ přidal se další.

Sputnik a obraz zachycující UFO

Malba může vypadat přesvědčivě, ale stejně jako u mnoha zdánlivě paranormálních jevů i v tomto případě existuje jednoduché vysvětlení. Odborníci se domnívají, že „koule“ má představovat nebeskou sféru – známou také jako vesmír – zatímco antény, které z ní trčí, znázorňují Boží moc nad ní.

Není to poprvé, co se Ježíš Kristus ocitl v centru podobných konspiračních teorií. Tisíc let stará malba visící v katedrále ve Sveticchoveli v Gruzii zobrazuje Krista přibitého na kříž podle světoznámého biblického výjevu, ale zdá se, že v pozadí je létající talíř (UFO).

V televizním pořadu Vetřelci dávnověku (Ancient Aliens), který je znám i českým divákům, zaznělo: „Neznámý umělec nám zřejmě naznačuje, že tyto létající talíře byly na obloze přítomny během Ježíšovy smrti.“

Historici umění však tvrdí, že údajné UFO na uměleckém díle z 11. století mělo pravděpodobně představovat spíše anděla strážného než mimozemšťany.

Zdroj náhledové fotografie: TheDigitalArtist / Pixabay, zdroj: Daily Star

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Tyto “senzace” jsou naprosto zbytečné, Ježíš byl obyčejný člověk, kazatel, vychován esejci k naplnění proroctví. Také nevstsl z mrtvých, ale nezemřel na kříži, vše bylo naplánováno. Není třeba v tomto hledat senzace a podporovat nesmyslné teorie církve.

Comments are closed.