Český ESET zastavuje prodej antivirových programů v Rusku

Slovenský ESET zastavuje prodej antivirových programů v Rusku a Bělorusku

  • Antivirový program od české společnosti už si v Rusku a Bělorusku nekoupí
  • Firma se také aktivně zapojila do humanitární pomoci

Společnost ESET se v souvislosti s válkou na Ukrajině rozhodla zastavit prodej svých antivirových řešení novým zákazníkům v Rusku a Bělorusku. Aktivně se také zapojila do humanitární pomoci a od začátku vojenské invaze nadále analyzuje stav kybernetických hrozeb na Ukrajině a jejich možné dopady i mimo zónu konfliktu.


Nepřehlédněte: Hackeři z Anonymous ovládli kanály ruských televizí, vysílali reálné záběry z bojů na Ukrajině


Konec prodeje a fond v eurech

Rozhodnutí zastavit prodej nových produktů se týká domácích uživatelů, firem i velkých organizací. Prodej produktů vládním institucím byl zakázaný již v roce 2016, kdy ruská vláda zavedla takovou legislativu a daňová a certifikační pravidla, která zvýhodňovala místní dodavatele.

Společnost se také aktivně zapojila do humanitární pomoci. Nadace ESET vytvořila fond na pomoc ukrajinským občanům, do kterého dosud vložila 500 tisíc eur. Všem ukrajinským firemním zákazníkům firma také bezplatně aktualizuje jejich bezpečnostní řešení na nejvyšší verzi pro dosažení maximálního zabezpečení. A to není vše! ESET také zdarma prodlouží licence koncovým i firemním zákazníkům, jejichž platnost brzy vyprší.

Nepřetržitě monitorují situaci

Výzkumníci ESETu dále uvedli, že neustále sledují digitální hrozby v souvislosti s probíhajícím konfliktem. Již 23. února oznámili objev nového škodlivého kódu HermeticWiper, který napadl ukrajinské cíle v předvečer ruského vojenského útoku a mazal data z napadených zařízení. V následujících dnech zveřejnili také varování před podvodnými sbírkami, které se snaží války na Ukrajině zneužít.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay / janeb13

Total
0
Shares