tečka, mobil, telefon

Češi, pozor! Pokud se na vašem telefonu zobrazí tento symbol, hrozí, že vás někdo šmíruje

  • Varování pro všechny uživatele smartphonů v Česku
  • Pokud vidíte tento symbol, může hrozit nebezpečí

Uživatelé jsou stále zmateni oranžovými a zelenými tečkami, které se objevují v horní části obrazovky jejich iPhonů a telefonů s Androidem. Ve skutečnosti se ale jedná o velmi užitečnou funkci ochrany soukromí, kterou by v žádném případě neměli ignorovat.


Nepřeehlédněte: Tyto aplikace nejvíce vybíjí baterie, máte je v telefonu? Pokud ano, okamžitě je smažte!


Zelená tečka či symbol fotoaparátu

Na světě existují tisíce nevyřešených záhad, od UFO přes Area 51 až po Stonehenge. Ale díky moderním technologiím lze jednu záhadu snadno vyřešit – záhadu zelených a oranžových teček zobrazujících se na displejích iPhonů a mobilů s Androidem.

Tyto záhadné tečky matou uživatele od chvíle, kdy se poprvé objevily. Mohou vypadat jako otravný doplněk v horní části jinak minimalistických displejů smartphonů, ale oranžové a zelené indikátory byly do operačních systémů Android a iOS ve skutečnosti implementovány proto, aby vám pomohly. Slouží k tomu, aby vás informovaly, kdy různé aplikace používají fotoaparát a mikrofon.

tečka, mobil, telefon
Zdroj: FONETECH.CZ

Mohou vás sledovat

Co znamená oranžová tečka? Pokud vidíte oranžovou tečku, znamená to, že aplikace používá mikrofon vašeho telefonu, ať už jde o hlasovou poznámku, telefonní hovor nebo nahrávání vzkazu přes WhatsApp. A co představuje zelená tečka? Zelená tečka naznačuje, že aplikace používá váš fotoaparát nebo dokonce fotoaparát a mikrofon současně. Nejčastěji ji uvidíte, když natáčíte video se zvukem.

Pokud se zelená nebo žlutá tečka objeví v souvislosti se spuštěním aplikace, která by žádnou z těchto funkcí neměla používat, buďte obezřetní. Má více práv, než je nezbytně nutné. Ale mnohem horší je, když se objeví některý ze symbolů, a přitom jste žádnou související aplikaci nespustili. To znamená, že váš někdo špehuje, pravděpodobně nějaký hacker, který vám do telefonu pronikl pomocí malwaru.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem Apple, zdroj: The Sun

Total
0
Shares
2 komentářů
  1. Myslím, že to není pravda. Je to jen informace, že by k něčemu takovému mohlo dojít. Kromě zelené tečky při různých činnostech, mi někdy svítí i mnohem menší stříbrná. Oranžovou jsem nikdy nezaznamenal.

Comments are closed.