Baterie, telefon

Tyto aplikace nejvíce vybíjí baterie, máte je v telefonu? Pokud ano, okamžitě je smažte!

  • Nabíjíte váš chytrý telefon stále častěji a netušíte, proč se tak rychle vybíjí?
  • Ukažme si, které aplikace jsou největšími zločinci na baterii

Společnost pCloud připravila přehled mobilních aplikací, které nejvíc ovlivňují výdrž baterie chytrých telefonů. Nejčastěji jde o nástroje pro sledování zdraví, sociální sítě a různý bloatware.


Nepřehlédněte: Češi, stáhli jste si jednu z těchto aplikací? Okamžitě si změňte heslo na Facebooku!


Vysávají telefony jako upír

Odborníci ze společnosti pCloud podrobili populární mobilní aplikace pečlivému zkoumání, aby určili, které z nich způsobují největší vybíjení baterie.

Sledovali různé funkce u 100 aplikací včetně průměrných požadavků na baterii, které potřebují pro přístup k mediálním souborům, připojení k internetu, úložišti, historii hovorů, poloze, zprávám, kontaktům, mikrofonu, fotoaparátu a kalendáři. Kromě toho se také zaměřili, zda aplikace disponují funkcí tmavého režimu a sledovali, jak často přistupují k osobním údajům uživatelů.

V seznamu pCloudu figurují jak „známé firmy“, jako například Facebook, Instagram nebo WhatsApp, tak i úplní nováčkové. Podíváme-li se na největší žrouty baterie, suverénně vyhrála sportovní aplikace Fitbit, která baterie ždíme jako o život.

Pokud ji používáte, před tréninkem se ujistěte, že je váš telefon plně nabitý. Hned v závěsu následují aplikace Verizon (v Česku nás nemusí zajímat) a Uber, která slouží pro objednání alternativní taxislužby.

Baterie, telefon
Zdroj náhledové fotografie: FreePhotosART / Pixabay

Online seznamování nebylo nikdy náročnější!

A poté na řadu přicházejí staré známé firmy Skype a Facebook, ale baterii více než zdrávo ždímají i Instagram, seznamka Tinder, Snapchat, WhatsApp, Zoom nebo YouTube. Mezi další aplikace, u kterých bylo zjištěno, že mají potenciál podstatně vybíjet baterii telefonů, patří vše od Amazon Music přes Spotify až po Yelp, aplikaci United Airlines, Netflix, PayPal, a dokonce i aplikaci pro výuku jazyků Duolingo.

Pokud vás zajímá, která z aplikací je zodpovědná za rychlejší vybíjení baterie vašeho telefonu, otevřete nabídku Nastavení a vyhledejte sekci Baterie. Sledování toho, které aplikace spotřebovávají nejvíce baterie, se může hodit, zvláště pokud vašemu telefonu dochází šťáva a vy jste v situaci, kdy nemáte po ruce nabíječku.

Největší žrouti baterie podle pCloudu:

žrouti baterie
Zdroj: se souhlasem pCloud

Zdroj náhledové fotografie: StockSnap / Pixabay, zdroj: pCloud

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Proč bych aplikace mazal když mohu omezit jejich fungování na pozadí, případně je úplně vypnout?
    Ale chápu že tak to je název článku daleko poutavější, i když úplně nesmyslný.

Comments are closed.