Podvod

Češi, pozor na podvodné stránky internetového bankovnictví!

  • Šmejdi se znovu snaží zneužít vaši důvěru
  • Podvodné SMS Češi zdařile ignorují
  • Horší je to s internetovým bankovnictvím

Spousta předních expertů má za to, že právě důsledky nedávné pandemické situace v souvislosti s nemocí Covid-19 otevřely stavidla pro všemožné podvodníky a šmejdy. V té době hlavně sázeli na to, že díky nejrůznějším starostem lidé pozbyli ostražitost a snáze jim skočili na nastrčený špek.

Podvodné bankovní weby

Teď, s podzimem na krku, je všechno malinko lepší, ale to v žádném případě těmto vyčůránkům nebrání to zkoušet stále a neustále znova. Aktuálně si vzali na mušku klonování webových stránek velkých peněžních ústavů, jak zní oficiální zpráva, se kterou společně přispěchaly ESET, Česká Bankovní Asociace a Policie České republiky.


Nepřehlédněte: Pozor na podvodné e-maily! Potvrzení zásilky může být past


Podvodné emaily
Podvodné emaily a SMS Češi zdařile ignorují

Mějte oči pořád na stopkách

„Útoky hackerů jsou stále sofistikovanější. Již dávno to není o e-mailech plných chyb, kde jsme na první pohled schopni rozpoznat, že něco není v pořádku. Zároveň v nás útočníci chtějí vyvolat pocit, že oni jsou ti, kteří nám chtějí pomoci, a právě jim bychom měli sdělit naše citlivé údaje,“ říká Petr Barák, předseda Komise ČBA.

V případě přihlašovací stránky do internetového bankovnictví Češi nejčastěji přehlížejí drobná zaškobrtnutí útočníků, jako například neaktuální SSL certifikát nebo překlepy v textu stránky. Naopak bez větších problémů si všímají podezřelé URL adresy. Poměrně přesně dokáží identifikovat i podvodné SMS nebo falešnou výzvu k obnovení přístupu do internetového bankovnictví.

Total
0
Shares