Podvodné emaily

Pozor na podvodné e-maily! Potvrzení zásilky může být past

  • Šmejdi se znovu snaží zneužít vaši důvěru
  • Opět si vzali na mušku Českou poštu
  • Jde však jen o záminku, jak vás okrást!

Spousta předních expertů má za to, že právě důsledky nedávné pandemické situace v souvislosti s nemocí Covid-19 otevřely stavidla pro všemožné podvodníky a šmejdy. V té době hlavně sázeli na to, že díky nejrůznějším starostem lidé pozbyli ostražitost a snáze jim skočili na nastrčený špek.

Podvodné e-maily aneb Jak málo stačí

Teď, s podzimem na krku, je všechno malinko lepší, ale to v žádném případě těmto vyčůránkům nebrání to zkoušet stále a neustále znova. Ponejvíce si jako “rukojmí” berou Českou poštu, za kterou kamuflují své pokusy vás obrat o peníze. Čas od času to zkouší i u konkurenčních služeb.

Říkáte si, že jim to přece nemůže projít? Chyba lávky! Divili byste se, jak sofistikovaně některé pokusy jsou. Aktuální příklad nám dává za pravdu:

Podvodný email
Podvodný e-mail | foto: Česká pošta

Nepřehlédněte: Na uživatele Androidu cílí malware Flubot, mohou přijít o peníze


Dvakrát měř, jednou řež!

Samozřejmě že jde o „špinavou hru“, potvrzení údajů včetně platby má jediný cíl: dokonale vybílit vaše účty. Proto věnujte maximální pozornost tomu, od koho takový mail přišel. Ve většině případů totiž všechny začínají názvem vám dobře známé instituce nebo služby, po které však následuje “něco-něco-com”, a to opravdu nevěstí nic dobrého.

A také nezapomeňte! V první řadě si v hlavě bleskově promítněte, jestli jste na nějakém e-shopu vůbec něco objednávali. Hackeři to zkouší nahodile, takže pokud na zboží nečekáte, máte jistotu, že je to fake!

Total
4
Shares